F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

"BAJKA MUZYCZNA O TRZECH ŁOSIACH" I INTERAKTYWNY KONCERT

Serdecznie zapraszamy małych i dużych na muzyczną bajkę stworzoną przez studentów kierunku: Muzykoterapia Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Przeniesiecie się do tajemniczego lasu, w którym wraz z bohaterami odkryjecie piękno otaczającego świata, różnorodności oraz siły miłości. Czy małym łosiom uda się uratować ich mamę? Dowiecie się tego będąc z nami zgłębiając historię pełną muzyki i emocji. Po spektaklu czeka na Was wspólne muzykowanie.

29 kwietnia 2015, środa godz. 9.30 i 11.00 (koncert zamknięty)
Sala kameralna, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
"Bajka o trzech łosiach"
Wykonawcy:
Joanna Talik
Anna Szlaużys
Karolina Walentyńska
Agnieszka Kasperczyk
Piotr Solorz
fortepian: Franciszek Siwy

Koordynator koncertów w Filharmonii Śląskiej
Alina Adamczyk
tel. 32 351 17 03 kom. 514 878 606
a.adamczyk@filharmonia-slaska.eu

cena biletu: 5 zł,
bilet grupowy: na każde 15 osób przypada jeden bezpłatny bilet dla opiekuna


XIII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej
pod hasłem wiodącym: Sztuka ucieleśnienia
24-29 kwietnia 2015 KATOWICE
• współorganizowany przez
• Centrum Ekspresji Dziecięcej przy Bibliotece Śląskiej w Katowicach,
• Bibliotekę Śląską w Katowicach,
• Zakład Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego
• Zakład Pedagogiki Twórczości i Ekspresji Dziecka Uniwersytetu Śląskiego,
skierowany jest do pedagogów, animatorów, artystów, nauczycieli, terapeutów oraz pracowników ośrodków akademickich, a zatem wszystkich, którzy upatrują w ekspresji bazę dla swojej działalności praktycznej, twórczej, ale także badawczej i naukowej.

Adresatem naszych działań są oczywiście przede wszystkim dzieci i młodzież, to dla nich tworzymy okazję do prezentacji swoich osiągnięć w zakresie muzyki, plastyki, teatru czy tańca, a koncertom, spektaklom czy wystawom towarzyszy namysł naukowo-metodyczny. Tradycją bowiem stało się już organizowanie prezentacji dziecięcych i młodzieżowych we wszystkich sferach twórczości artystycznej oraz konferencji naukowej. Festiwal ogniskuje swą uwagę wokół zjawiska sztuki ucieleśnienia, a zatem możliwości wyrażania, poznawania, przeżywania i odkrywania siebie poprzez ciało we wszystkich aspektach artystycznej i terapeutycznej stosowalności.
Kontakt: festiwal_ekspresji_2015@wp.pl


 


 

 

 

 

 

 

 

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.