Z dedykacją Księdzu Stanisławowi Puchale

Zgodnie z dekretem biskupim, ks. prałat dr Stanisław Puchała odszedł na emeryturę po 15 latach sprawowania funkcji proboszcza katowickiej archikatedry,  serca górnośląskiego Kościoła. Żegnając proboszcza metropolita katowicki wręczył ks. Stanisławowi aż trzy nominacje: na 5 lat wizytatora parafii dziekańskich (w diecezji jest ich 30; to parafie, których proboszczami są księża dziekani) oraz delegata biskupa ds. zleconych (ad casum). Decyzją abp. Wiktora Skworca, ks. Stanisław będzie też nadal kapelanem rekolekcji małżeńskich typu Marriage Encounter.

Ksiądz Stanisław znany jest m.in. z umiłowania muzyki, którą dopełniał msze. W Jego archikatedrze odbyło się wiele najrozmaitszych koncertów, przede wszystkim organowych, które najczęściej prowadził i wykonywał prof. Julian Gembalski, tu koncertował wielokrotnie filharmoniczny chór, tu filharmonicy po raz pierwszy do liturgii zagrali Missa pro pace Wojciecha Kilara, tu najpełniej rozbrzmiewały inne monumentalne utwory Wojciecha Kilara i Henryka Mikołaja Góreckiego, a dedykowany patronowi Filharmonii Śląskiej Nokturn jego syna, Mikołaja Góreckiego, tutaj miał światowe prawykonanie. Tu swoje koncerty dawał Józef Skrzek…

Program koncertu wypełnią Amen op. 35 na chór mieszany a cappella, skomponowane przez Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach,
w lutym 1975 roku, oraz Angelus na sopran, chór mieszany i orkiestrę Wojciecha Kilara z tekstem modlitwy Pozdrowienie anielskie. Zadedykowany przez kompozytora żonie, utwór ten prawykonano w Katowicach 12 października 1984 r.

21 września 2013, sobota godz. 19.00
Archikatedra Chrystusa Króla, Katowice