ZAPRASZAMY DO TELEWIZORA

Miło nam przypomnieć podawaną przez nas informację podczas śląskiej premiery IV Symfonii Tansman Epizody Henryka Mikołaja Góreckiego i zaprosić w świąteczny Poniedziałek Wielkanocny, 6 kwietnia o godz. 19 przed ekrany telewizorów. O tej porze na antenie TVP Katowice pokazany zostanie jeden z najlepszych filmów o powstawaniu i odbiorze muzyki – Please Find Violetty Rotter-Kozery. Opowiada o fenomenie poprzedniej symfonii katowickiego kompozytora.
Jego trzecia, Symfonia pieśni żałosnych odniosła artystyczny i komercyjny sukces, jakiego nie doświadczył żaden inny kompozytor współczesnej muzyki poważnej. Czwarte nagranie tej symfonii sprzedano w ponad milionowym nakładzie. Kierowcy amerykańskich tirów jej fragment umieścili na liście przebojów. Pozwalała żyć tym, którym życie się zawaliło i straciło sens. To już wiemy z listów wysyłanych do kompozytora i często adresowanych jedynie: Henryk Mikołaj Górecki, Katowice, Poland z dopiskiem – Please findProszę znajdź.

Zapraszamy również na wystawę fotografii autorstwa Zbigniewa Sawicza pt.: Góreccy, która do końca kwietnia jest eksponowana w naszej siedzibie. Więcej informacji tutaj.