F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

ZACZAROWANE TAŃCE

Przerwa urlopowa u nas dawno przeszła do historii. Na czas lata nie zamykamy się. Nie prowadzimy działalności tak intensywnie, jak w sezonie, ale kto jeszcze na wakacje nie wyjechał i kto z urlopu już powrócił, znajdą u nas z pewnością cos dla siebie interesującego. Co słuchaczy czeka? Ciekawi wykonawcy, niezwyczajne propozycje repertuarowe, lżejsza, ale bynajmniej nie schlebiająca tanim gustom muza.
Warto do nas zaglądać.
Najmłodszych słuchaczy zapraszamy w niedzielę, 6 sierpnia o godz. 11.30 na kolejne spotkanie Letniej Akademii Muzycznego Smaku. Barbara Badura zaprosiła do programu obiecujących i utalentowanych wykonawców, grających na instrumentach dętych drewnianych, którzy wprowadzą słuchaczy w świat wybornej tanecznej zabawy. Będą takie przeboje, jak polka Pizzicato Johanna Straussa i piąty Taniec węgierski Johannesa Brahmsa, słynny Duet kwiatowy z opery Lakme Leo Delibesa i dyskotekowa Lambada. To utwory komponowane na całe orkiestry, więc w naszej niedzielnej audycji trójki dęciaków usłyszymy je w twórczych opracowaniach. Będą wszakże i oryginalne utwory, skomponowane na obój, klarnet i fagot – drugi z czterech utworów zebranych pod wspólnym tytułem La petite pâtisserie sporo komponującego dla filmów i seriali Jacquesa Leclaira, czy też Romanzero Erwiba Schulhoffa, czeskiego kompozytora, który lubił do muzyki zwanej poważną wprowadzać elementy jazzu.
Szykuje się nam zatem koncert w bardzo pogodnym nastroju.
Zapraszamy.

Rezerwacja biletów na e-mail: kasa@filharmonia-slaska.eu

W dniach 24 lipca - 02 sierpnia kasa biletowa oraz sprzedaż biletów online będzie nieczynna ze względu na przerwę techniczną. Więcej informacji tutaj 6 sierpnia 2017, niedziela g. 11.30

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
Letnia Akademia Muzycznego Smaku – audycja dla dzieci
Zaczarowane tańce
Katarzyna Pala – klarnet
Barbara Kamińska – obój
Grzegorz Popławski – fagot
Barbara Badura – prowadzenie
Program:
Scott Joplin – The Entertainer
Johann Strauss – Polka Pizzicato
Leo Delibes – Duet kwiatowy z opery Lakme
Erwin Schulhoff – Romanzero
Jacques Leclair – La petite pâtisserie – nr 2
Johannes Brahms – Taniec węgierski nr 5
Lambada

 

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.