Wracamy z urlopów

Po lipcowych urlopach filharmonicy śląscy wracają do pracy.

Na wyremontowany i rozbudowany budynek ich siedziby jeszcze trochę musimy poczekać. Nastąpiła zwłoka w transporcie organów, ale rozmontowano już rusztowania, odsłaniając odnowioną fasadę.

Jako pierwsza po wakacyjnej przerwie wystąpiła w Rosarium Parku Śląskiego nasza Śląska Orkiestra Kameralna. W parkowym Wakacyjnym bukiecie róż zaprezentowała wielkie przeboje Wolfganga Amadeusa Mozarta, Edwarda Griega i muzyki rozrywkowej, zaaranżowane na orkiestrę smyczkową przez kierownika tego filharmonicznego zespołu Dariusza Zbocha.

Zdjęcie: Tomasz Griessgraber