F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

W PEWIEN PIĘKNY WIECZÓR...

Przerwa urlopowa u nas dawno przeszła do historii. Na czas lata nie zamykamy się. Nie prowadzimy działalności tak intensywnie, jak w sezonie, ale kto jeszcze na wakacje nie wyjechał, albo z urlopu już powrócił, znajdzie u nas z pewnością cos dla siebie interesującego. Co jeszcze słuchaczy czeka? Ciekawi wykonawcy, niezwyczajne propozycje repertuarowe, lżejsza, ale bynajmniej nie schlebiająca tanim gustom muza.
Warto do nas zaglądać.
Dla wielbicieli opery, operetki i musicalu piękne popołudnie przygotowują na niedzielę 20 sierpnia muzycy Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Roberta Kabary oraz utalentowani młodzi śpiewacy – sopran Ewelina Szybilska i bas Piotr Lempa. Koncert poprowadzi Regina Gowarzewska.
Ewelinę Szybilską, wychowankę prof. Jana Balarina i Ewy Biegas, która swój warsztat wokalny doskonaliła w Salzburgu u Teresy Żylis-Gary i Heleny Łazarskiej, znamy jako solistkę Opery Śląskiej w Bytomiu. Jest laureatką I nagrody Konkursu Wokalnego YAMAHA Music Foundation of Europe i II nagrody Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego im. I. Godina w Vrable (Słowacja). Była finalistką wiedeńskiego Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Klassik-Mania.
Bas Piotr Lempa jest zaś absolwentem The Royal Academy of Music w Londynie, Cardiff International Academy of Voice i Akademii Muzycznej. Jego mentorami byli: Mark Wildman i Ingrid Surgeno), światowej sławy śpiewak Dennis O'Neilla i prof. Leszek Skrla. Kształcił się też na mistrzowskich kursach wokalnych takich pedagogów, jak: R. Bonynge (Australia), Dame K. Te Kanawa (Nowa Zelandia), M. Freni (Włochy), H. Łazarska i J. Nesterenko (Wiedeń), J. Rappe i R. Karczykowski (Polska). Regularnie występuje na scenach oper w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, Polsce i we Włoszech. Występował z solowymi koncertami m.in. w Nowym Jorku dla uczczenia ofiar World Trade Center oraz w Pensylwanii, brał udział w koncercie Sinfonii Varsovii w nowojorskiej Carnegie Hall, upamiętniającym I.J. Paderewskiego. Laureata m.in. Olivier Awards 2014 za udział w King Priam M. Tippett’a i Paul Bunyan B. Brittena, przyznawanej w londyńskiej Królewskiej Operze Covent Garden w dziedzinie Outstanding Achievement in opera (wybitne osiągnięcie) znać możemy m.in. z płyt Romanse rosyjskie A. Wertyńskiego z repertuaru B. Ładysza z tekstami J. Kofty (2011), dostępnej także na rynku brytyjskim And so, this is Christmas z najbardziej znanymi melodiami bożonarodzeniowymi w języku angielskim (2014) oraz światowej premiery fonograficznej Missa Miseri Cordis L. Kułakowskiego (Acte Prealable, 2008).
Kunszt młodych artystów poznamy w przebojowych duetach z najpiękniejszych musicali, oper i operetek.
Szampańskiej zabawy!

W dniach 24 lipca - 02 sierpnia kasa biletowa oraz sprzedaż biletów online będzie nieczynna ze względu na przerwę techniczną. Więcej informacji tutaj 20 sierpnia 2017, niedziela g. 17.00

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
W pewien piękny wieczór…
Śląska Orkiestra Kameralna
Robert Kabara – dyrygent
Ewelina Szybilska – sopran
Piotr Lempa – bas
Regina Gowarzewska – prowadzenie
Program:
Popularne arie, duety operowe i operetkowe oraz piosenki musicalowe.

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.