SINFONICADO - NAJPIĘKNIEJSZE MELODIE LATYNOSKIE

Na najpiękniejsze latynoskie melodie w eleganckiej oprawie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Wiesława Pieregorólki zapraszamy do Filharmonii Śląskiej w sobotę 21 stycznia.
Połączenie tradycyjnych, namiętnych, latynoamerykańskich boler, ze szlachetnym brzmieniem orkiestry symfonicznej jest pomysłem niezwykłym i jedynym na europejskim rynku. Sinfonicando to opowieść o czasach, kiedy istniały piękne piosenki o miłości. To także opowieść o Kubie, Meksyku, Argentynie i Kolumbii, o jej ludziach i ich uczuciach.
Bolera są ukochaną muzyką Latynosów, to w nich wyrażają swoje pragnienia i uniesienia, a także smutki. Sinfonicando odkrywa przed publicznością prawdziwe latynoskie sekrety ukryte w słowach i dźwiękach, a niezwykle elegancka oprawa orkiestry symfonicznej dodaje każdej z tych melodii niespotykanej dotąd atmosfery. Opracowania muzyczne przygotował wybitny aranżer i kompozytor Wiesław Pieregorólka.
W projekt zaangażowana jest również Magda Navarrete – wokalistka, tancerka, producentka muzyczna, trenerka głosu, kobieta z pasją, talentem i wizją. Tworzy spektakle, nagrywa płyty, koncertuje po całym świecie, czerpie z muzyki hiszpańskojęzycznej i bałkańskiej. Od lat konsekwentnie działa na rynku World Music. Pomiędzy Warszawą, Montevideo, Sevillą a Dublinem prowadzi własne Warsaw Vocal Studio, uczy śpiewu i tańca flamenco za granicą. Nagrała cztery płyty: Chilli z Noche de Boleros, IMAN, Warszawski Lutosławski z Piotrem Steczkiem i Mezihra z międzynarodowym składem Caravana Banda.

21 stycznia 2017, sobota g. 18.00 [T] [S] [B]

Sinfonicado
Wiesław Pieregorólka – dyrygent, aranżacje
Magda Navarrete – wokal, taniec
Zespół w składzie:
Kamil Kucharczyk – piano
Maciej Szczyciński – bass, kontrabas
Miki Wielecki – instrumenty perkusyjne
Manu Alban Juarez – perkusja
Andrzej Lewocki – gitara flamenco
Marcin Gańko – saksofon
W programie: najpiękniejsze latynoskie melodie w eleganckiej oprawie orkiestry symfonicznej (oprac. Wiesław Pieregorólka).