F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

RODZINNA PROPOZYCJA, W KTÓREJ MUZYKA MOŻE STAĆ SIĘ PRZYGODĄ

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 16 października na – w tym sezonie – pierwszy z niedzielnych koncertów rodzinnych. Filharmoniczna Akademia Muzycznego Smaku to spotkania, w których każdy, zarówno dziecko, jak i dorosły, ma szansę przekonania się, jak niezwykłą przygodą może stać się wędrówka po świecie muzyki. W serii tych rodzinnych koncertów słuchacze poznawać będą elementy muzycznego dzieła. Także w formie zabawy muzycznymi puzzlami, czy nutkami, jakimi zapisywane będą rozmaite melodie. I to już w pierwszym spotkaniu, które poświęcone będzie właśnie melodii.
Barbara Badura poprowadzi ten familijny koncert, do którego też jako wykonawców poprosiła rodzinę Państwa Jurszów. Z filharmoniczną flecistką Grażyną Jurszą zagrają bowiem jej mąż Dariusz na klarnecie i córka Krystyna na fortepianie. A w programie same przeboje od Ronda alla Turca Wolfganga Amadeusza Mozarta iu Barcarolli Jacquesa Offenbacha po słynne tango La Cumparsita.


16 października 2016, niedziela godz. 11.30

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
Akademia Muzycznego Smaku – koncert familijny Wędrówki po ścieżkach melodii
Grażyna Jursza – flet
Dariusz Jursza – klarnet
Krystyna Jursza – fortepian
Barbara Badura – prowadzenie
Program:
François Joseph Gossec – Gawot
Wolfgang Amadeus Mozart – Rondo alla Turca
Jacques Offenbach – Barcarolle
Tomas Hamori – Tango
John Kember – Walc Water Under The Bridge
Gerardo Hernán Matos Rodríguez – Tango La Cumparsita
Claude Bolling – Irlandaise z Suity for flute and jazz piano trio
A.ndrzej Cwojdziński – Bach, Mozart, Schubert z cyklu Pastiche
Jacques Revaux – My Way

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.