F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

NIEZWYKŁY GŁOS JOANNY WOŚ

W piątek 23 października proponujemy słuchaczom koncert z tych najbardziej przez melomanów lubianych – operową galę. Z filharmonikami śląskimi pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka wystąpi w niej znakomity sopran z Łodzi – Joanna Woś.
Chcemy Państwu przedstawić artystkę łącząca w sposób mistrzowski arcytrudne partie koloraturowe z niezwykłą lekkością oraz wyczuciem stylu belcanta. Joanna Woś ma dźwięczny, nieskazitelnie czysty intonacyjnie głos o bardzo szerokiej skali (sięgającej swobodnie F trzykreślnego). Imponująca lekkość i wyśmienita precyzja pozwalają artystce brawurowo wykonywać nawet najtrudniejsze partie koloraturowe bez najmniejszego wysiłku, zachowując przy tym wyjątkowe brzmienie i finezyjny styl bel canto.
Entuzjazm publiczności i uznanie krytyki są nieodłącznym elementem kariery artystki, a jej kolejne role zawsze przyjmowane są z największym uznaniem. Potrafi oczarować bowiem nie tylko zjawiskową koloraturą, ale także liryzmem i wybitnym talentem dramatycznym.
Poza stałą współpracą z Teatrem Wielkim w Łodzi, Joannę Woś możemy podziwiać także na scenach Opery Narodowej w Warszawie, Opery Krakowskiej, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Bałtyckiej. Gości także na wielu światowych scenach operowych m.in. w Royal Festival Hall w Londynie, Alte Oper we Frankfurcie, Deutsche Oper w Berlinie, Auditorium w Rzymie, Centrum Galiny Wiszniewskiej w Moskwie, Operze Narodowej w Wilnie, Operze Narodowej w Zagrzebiu, Nowosybirskim Teatrze Opery i Baletu oraz innych scenach operowych i salach koncertowych na całym świecie. Śpiewała pod kierunkiem wielu wybitnych dyrygentów, jak: Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Jan Krenz, Jacek Kaspszyk, Friedrich Haider, Will Crutchfield, Marco Baldieri, Andrea Licata, Massimiliano Caldi, Gabriel Chmura i z wybitnymi śpiewakami, wśród których byli m.in. barytony Renato Bruson i Artur Ruciński, tenorzy: Salvatore Licitra, Salvatore Fisichella, Piotr Beczała, Arnold Rutkowski, Mariusz Kwiecień oraz amerykańska sopranistka Gwendolyn Bradley.
Program koncertu Joanny Woś z filharmonikami śląskimi objawi w pełni walory głosu artystki, jej niepospolity kunszt, wielki talent i muzykalność. To klasyczne quodlibet – co się podoba.
Zapraszamy.

 

23 października 2015, piątek godz. 19 T / S
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Niezwykły głos Joanny Woś
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Joanna Woś – sopran
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart – Uwertura do opery Wesela Figara
Vincenzo Bellini – Aria Elwiry Qui la voce z II aktu opery Purytanie
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Sroka złodziejka
Gaetano Donizetti – Aria Łucji Regnava nel silenzio z I aktu opery Łucja z Lamermoor
Pietro Mascagni - Intermezzo z opery Cavalleria rusticana
Charles Gounod - Walc Julii Je veux vivre z I aktu opery Romeo i Julia
Gioacchino Rossini – Uwertura do opery Cyrulik sewilski
Gioacchino Rossini – Aria Rozyny Una voce poco fa z I aktu opery Cyrulik sewilski
Giuseppe Verdi – Uwertura do opery Moc przeznaczenia
Gaetano Donizetti - Aria Noriny Quel guardo il cavaliere z I aktu opery Don Pasquale
Giuseppe Verdi - Aria i kabaletta Violetty E Strano... Sempre libera z I aktu opery Traviata

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.