NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH - KONCERTY LAUREATÓW

Turniejowe emocje opadają, kiedy wszystko staje się jasne. W konkursie najlepszych spotykamy bez emocji walki i rywalizacji, na spokojnie dopiero w koncercie laureatów. Było ich 47, do drugiego etapu – ze znakomitymi solistami: skrzypkami Piotrem Pławnerem i Jakubem Jakowiczem oraz wiolonczelistami Tomaszem Strahlem i Marcinem Zdunikiem przeszło trzynastu, z których do finału dotrze szóstka. Zdobywcy trzech pierwszych nagród regulaminowych zaprezentują się już bez konkursowych nerwów tuż po sobotniej gali rozdania nagród.
Zainteresowanie ich występami jest spore. Sobotni koncert laureatów zostanie więc powtórzony w niedzielę o godz. 18 w Filharmonii Śląskiej oraz w poniedziałek o godzinie 19 w Warszawie, na najbardziej prestiżowej polskiej estradzie Filharmonii Narodowej.
Kiedy zwracamy Państwa uwagę na okazję wysłuchania najlepszych w jubileuszowym, dziesiątym Międzynarodowym Konkursie Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach, oczywiście nie wiemy jeszcze, kto przymiotnikiem „najlepszy” przez jurorów zostanie obdarzony. Nie znamy więc także programu anonsowanych koncertów, ustalanego dopiero na kilkanaście godzin przed pierwszym koncertem. Ale przecież największym magnesem pozostają ONI – trójka spośród kilkuset, którzy pragnęli w tym dniu znaleźć się w ich miejscu namaszczonych przez ławę znakomitych jurorów.

25 listopada 2017, sobota g. 18
Sala koncertowa im. Karola Stryji