F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

MIŁOŚĆ NIEDUŻA

Przerwa urlopowa u nas dawno przeszła do historii. Na czas lata nie zamykamy się. Nie będziemy prowadzić działalności tak intensywnie, jak w sezonie, ale kto jeszcze na wakacje nie wyjechał, albo z urlopu już powrócił, znajdzie u nas z pewnością coś dla siebie interesującego. Co słuchaczy czeka? Ciekawi wykonawcy, niezwyczajne propozycje repertuarowe, lżejsza, ale bynajmniej nie schlebiająca tanim gustom muza.
Warto do nas zaglądać. W niedzielę2 lipca proponujemy koncert zatytułowany Miłość nieduża. Chór Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Andrzeja Borzyma zaśpiewa piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej  i repertuaru Kabaretu Starszych Panów.
W marcu minęło 20 lat od śmierci autorki ponad dwóch tysięcy piosenek, poetki, prozaika, autorki spektakli teatralnych i telewizyjnych, reżyserki filmowej Agnieszki Osieckiej (1936-1997). Do jej tekstów komponowali najznakomitsi kompozytorzy a śpiewały je gwiazdy polskiej estrady od Maryli Rodowicz po Skaldów.  Po niedawnej śmierci Wojciecha Młynarskiego, nie mamy już tak znakomitych „tekściarzy”, jak on, Agnieszka Osiecka, czy Jonasz Kofta. Dla tych znakomitych mistrzów arcymistrzem był poeta, humorysta, prozaik i scenarzysta Jeremi Przybora (1915-2004). Był współtwórcą – wespół z kompozytorem Jerzym Wasowskim (1913-1984) telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów. W latach 1958-1966 w ich programach śpiewały tuzy polskiego aktorstwa z Kaliną Jędrusik, Barbarą Krafftówną, Ireną Kwiatkowską, Mieczysławem Czechowiczem, Edwardem Dziewońskim, Wiesławem Gołasem i Wiesławem Michnikowskim na czele. Powspominajmy…

 


2 lipca 2017, niedziela g. 17.00
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Miłość nieduża
Chór Filharmonii Śląskiej
Andrzej Borzym – dyrygent
Jarosław Wolanin – przygotowanie chóru
Program:
piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej oraz przeboje z repertuaru Kabaretu Starszych Panów w chóralnych aranżacjach autorstwa Andrzeja Borzyma.

 

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.