LETNIA AKADEMIA MUZYCZNEGO SMAKU DLA MAŁYCH I DUŻYCH

W wakacje zapraszamy do Filharmonii Śląskiej na koncerty w pierwszej dekadzie lipca i w drugiej połowie sierpnia oraz o godz. 15 na rodzinne audycje Letniej Akademii Muzycznego Smakudla dzieci. W sali kameralnej zaplanowano je na niedzielę 1 lipca oraz soboty 7 lipca, 18 i 25 sierpnia.

CENY BILETÓW:

15 zł - dorośli, 5 zł - dzieci powyżej 6 roku życia, 1 zł - dzieci do lat 6

Do pierwszej sierpniowej Letniej Akademii Muzycznego Smaku Adam Żaak zaprasza w sobotę 18 sierpnia. Ten familijny koncert z najpiękniejszymi piosenkami filmowymi i musicalowymi dadzą Kamil Baron z akompaniującą artyście Ewę Zug.
Szykuje się świetny koncert, wszak to artyści na co dzień związani z chorzowskim Teatrem Rozrywki; musical to ich chleb codzienny. Kamil Baron jest absolwentem Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na kierunku jazz i muzyka estradowa, o specjalności wokalistyka jazzowa. W latach 2009-2012 współpracował z Gliwickim Teatrem Muzycznym, w którym debiutował rolą Zeke’a Baylora w polskiej prapremierze High School Musical on Stage B. Louiselle’a. Zagrał również w Hair G. MacDermota, G. Ragniego i J.Rado. Członkiem zespołu wokalnego Teatru Rozrywki jest od 2010 roku. Śpiewa też jako solista. Od roku 2015 współpracuje z Fundacją Jutropera przy projekcie operowym „Głos Wykluczonych”, w którym zagrał role: Lizandra w Śnie nocy letniej W. Szekspira i H. Purcella, Żandarma w Historii innego Żołnierza K. Vonegutta i I. Strawińskiego (oba spektakle w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016) oraz Foola w Królu Learze W. Szekspira i G. Verdiego na deskach Opery Krakowskiej (wszystkie w reżyserii Michała Znanieckiego).
Kierowniczka zespołu wokalnego Teatru Rozrywki Ewa Zug jest też świetną pianistką, absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej. Koncertowała m.in. z Ute Lemper oraz orkiestrą Aukso. Zdobywczyni m.in. nagrody za najlepszy akompaniament na konkursie wokalnym im. E. Platówny we Wrocławiu, akompaniowała tej klasy artystom, co Joanna Rawik, Maria Meyer, Elżbieta Okupska, Krystyna Prońko, Anna Serafińska, Violetta Białk, Robert Talarczyk i Kuba Badach. Z NOSPR nagrała 2 płyty: NOSPR przyniosła jej do tej pory dwie płyty: IV symfonia Witolda Lutosławskiego oraz Lech Czech Rus – symfonia Grzecha Piotrowskiego.

18 sierpnia 2018, sobota g. 15.00
Sala kameralna, Filharmonia Śląska
Letnia Akademia Muzycznego Smaku
Kamil Baron – śpiew
Ewa Zug – fortepian
Adam Żaak – prowadzenie
W programie m.in.: najpiękniejsze piosenki filmowe i musicalowe.

___________________________________________________

„Dźwiękowy domek malucha” dla dzieci 3+ to ostatnia propozycja wakacyjnej Letniej Akademii Muzycznego Smaku w sobotę 25 sierpnia.
Alina Adamczyk, współautorka książek „Dźwiękowy domek emocji” i „Dźwiękowy domek malucha” zaprosiła do niej pianistkę i współautorkę książki „Dźwiękowy domek malucha” Aleksandrę Konieczny oraz wokalistów Alinę Urbańczyk i Adama Żaaka.
W programie znajdą się: wierszyki, piosenki z ćwiczeń o tym samym tytule oraz magiczne zaklęcia z książki „Dźwiękowy domek emocji”. Dzieci odwiedzą „Muzyczne Krainy”: „Presto”, „Adagio”, „Wiolinową”, „Basową”, „Molową”, „Durową”, „Forte” i „Piano”. Krainy te doskonale znane są czytelnikom książeczek i ćwiczeń, wydanych nakładem Filharmonii Śląskiej.
Gorąco polecamy!

25 sierpnia 2018, sobota g. 15.00
Sala kameralna, Filharmonia Śląska
Letnia Akademia Muzycznego Smaku