F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

LETNIA AKADEMIA MUZYCZNEGO SMAKU

Przerwa urlopowa u nas dawno przeszła do historii. Na czas lata nie zamykamy się. Nie będziemy prowadzić działalności tak intensywnie, jak w sezonie, ale kto jeszcze na wakacje nie wyjechał, albo z urlopu już powrócił, znajdzie u nas z pewnością cos dla siebie interesującego. Co słuchaczy czeka? Ciekawi wykonawcy, niezwyczajne propozycje repertuarowe, lżejsza, ale bynajmniej nie schlebiająca tanim gustom muza.
Warto do nas zaglądać.
Specjalną propozycję nie tylko dla dzieci przygotowali filharmonicy na niedzielne przedpołudnie 23 lipca. Znana z audycji i warsztatów dla dzieci, Letnia Akademia Muzycznego Smaku zaprasza do Podróży z instrumentami perkusyjnymi. Pomysłodawczyni i przewodniczka tego koncertu - Jolanta Schmidt zaprosiła do muzykowania wybornych perkusistów Adama Osadzina i Mateusza Misiaka oraz utalentowaną pianistkę Annę Sułkowską. Razem z nimi mali i duzi słuchacze odkrywać będą instrumenty pochodzące z różnych części świata. Będą to idiofony, czyli: bębny, talerze, terkotki, kastaniety, clavesy, cabaza, guiro i… wiele, wiele innych. W rytm melodii z bliższych i odleglejszych krajów świata będzie można podczas tej muzycznej podróży pomaszerować i potańczyć. Będą przeboje i muzyczne ciekawostki. Każdy będzie miał szansę odkryć dźwięki i melodie najbardziej mu odpowiadające. W przygotowywanym repertuarze znajdą się m.in. słynny Taniec z szablami z baletu Gajane Arama Chaczaturiana, Mała fantazja meksykańska Marty Ptaszyńskiej i chyba najsłynniejszy w historii muzyki czardasz, skomponowany nie przez Węgra, a przez… Włocha, Vittoria Montiego.

Rezerwacja biletów na e-mail: kasa@filharmonia-slaska.eu

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kasa biletowa jest czynna tylko w czwartki i piątki w godz. 10.30 - 16.30.

Więcej informacji tutaj 

23 lipca 2017, niedziela g. 11.30
Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
Letnia Akademia Muzycznego Smaku – audycje i warsztaty dla dzieci
Podróże z instrumentami perkusyjnymi
Adam Osadzin – perkusja
Mateusz Misiak – perkusja
Anna Sułkowska – fortepian
Jolanta Schmidt - prowadzenie
W programie, m.in.:
Marta Ptaszyńska – Mała suita meksykańska
Aram Chaczaturian – Taniec z szablami
Vittorio Monti – Czardasz
 

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.