F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

KUBA BADACH. OBECNY. TRIBUTE TO ANDRZEJ ZAUCHA

 FOTORELACJA

 Niedzielny, 18 maja, koncert w Filharmonii Śląskiej zelektryzował wielu: ze Śląską Orkiestrą Kameralną Kuba Badach, zaśpiewał niezapomniane piosenki Andrzeja Zauchy w swoich i Jacka Piskorza aranżacjach.

Zdobywca dwóch Fryderyków (wokalista roku 2011 i 2012), wokalista, ale również kompozytor i producent, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej, Kuba Badach od 1999 roku związany jest quasi jazzową grupą Globetrotters a trzy lata dłużej działa z zespołem Poluzjanci. W 2002 Poluzjanci dali koncert w klubie Baggot INN w West Greenwich Village na Manhattanie, a z Kayah zagrali koncerty w prestiżowej Avery Fisher Hall w nowojorskim Lincoln Center. Koncert, przygotowany przez Ewę Sokołowską, poświęcony był Andrzejowi Zausze. 
 
Kuba Badach miał zaledwie 13 lat, gdy w 1989 roku z Big Bandem Wiesława Pieregorólki śpiewał w kwartecie z Andrzejem Zauchą, Ryszardem Rynkowskim i Mietkiem Szcześniakiem. Potem śpiewał w chórkach na jednej z płyt Andrzeja Zauchy – prawdziwego czarodzieja mikrofonu, należącego do wąskiego grona wykonawców, których nie można zapomnieć, jak Kuba Badach mówi. W 2009 roku wokalista nagrał płytę Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha. Na krążku znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m.in. Byłaś serca biciem, Bądź moim natchnieniem, C’est la vie czy Siódmy rok, zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. Do dziś pozostający pod wrażeniem talentu Andrzeja Zauchy, Kuba Badach wyznał, że płyta: – To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”... Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…
 
 
18 maja 2014, niedziela godz. 17
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska 
Kuba Badach i Śląska Orkiestra Kameralna
Śląska Orkiestra Kameralna 
Kuba Badach z zespołem
W programie: piosenki z płyty Kuby Badacha Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha
 

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.