KONCERTOWY... SPOSÓB NA LATO

W lipcu zamykamy filharmoniczne podwoje, przeznaczając ten czas na niezbędne prace konserwacyjne. Ale już 7 sierpnia zapraszamy do sali koncertowej przy placu Sejmu Śląskiego 2 na koncert Koreańskiej Orkiestry Akademickiej, która odwiedza nas podczas swego tournée po Niemczech, Czechach, Polsce, Węgrzech i Rumunii. Orkiestra wraz z koreańskimi solistami wystąpi pod batutą Pyunga On Cha, który w Europie studiował dyrygenturę w Austrii (Linz Anton Bruckner University) i był asystentem dyrygenta orkiestry Filharmonii im. L. Janáčka w Ostrawie. Koreańscy artyści zaprezentują się nam w wielkiej klasyce europejskiej (Brahms, Bruch, Beethoven) oraz w repertuarze bardziej wakacyjnym, od Lata Vivaldiego i polki Straussa, po popularne melodie koreańskie, Libertango Piazzolli czy przebój Ginastery.
W sobotę 20 sierpnia nad piękny modry Dunaj zaprosi koncertem w siedzibie Śląska Orkiestra Kameralne z Tomaszem Tomaszewskim na dyrygenckim podium.
Dzień później w naszej podniebnej Fermata Caffe (przy dobrej pogodzie oczywiście przeniesiemy się do patio) Przemysław Strączek International Group przedstawi utwory z jej płyty White Grain of Coffee.
Tydzień później, w niedzielę 28 sierpnia symfonicy pod batutą Jana Walczyńskiego zaproszą na muzyczną wycieczkę po filmowych krainach Ennia Moricone, który w tym roku skończy 88 lat, a pierwszy utwór skomponował 82 lata temu. Ennio Moricone jest autorem muzyki do ponad 500 filmów. Płyty z jego muzyką sprzedały się w ponad 70 milionach egzemplarzy.
Przekonani jesteśmy, że w tej wakacyjnej ofercie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Gorąco zapraszamy.

Szczegółowy program koncertów oraz możliwość zakupu biletów on-line udostępnimy dla Państwa 27 czerwca.