JUBILEUSZOWY KONCERT TODO ART TRIO

Koncert doświadczonych dwudziestolatków

Muzyka Wolfganga Amadeusa Mozarta, Antonína Dvořáka, Georgesa Bizeta, Johanna Straussa, Jerry’ego Bocka, Jacoba Gade i Leonarda Bernsteina to propozycja Todo Art Trio, które koncertem w sali kameralnej Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w środę 15 października obchodzić będzie swe 20-lecie.
Byli studentami katowickiej uczelni muzycznej, gdy w 1994 roku utworzyli zespół, który do roku 2003 występował jako Śląskie Trio Instrumentów Dętych. W 1997 r. zdobyli III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K.Pendereckiego w Krakowie. Potem dwukrotnie (1998, 1999 roku) zdobyli stypendium Sommerakademie für Kammermusik Niedersachsen, gdzie doskonalili swe umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów niemieckich uczelni: R. Greiss-Armin, H. D. Klausa, E. Penzela, H. Schlichtiga, K. Beckera, Ch. F. Dallmanna.
Todo Art Trio koncertowało m.in. w Filharmonii Śląskiej, warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej, dworze Zieleniewskich w Trzebini, na Jesiennym Festiwalu Muzycznym ALKAGRAN w Czechowicach-Dziedzicach, Górnośląskim Festiwalu Sztuki Kameralnej Ars Cameralis, Śląskich Dniach Muzyki Współczesnej, Śląskich Trybunach Kompozytorów, Festiwalu Jesień organowa w powiecie bieruńsko-lędzińskim, Wiślańskich Dniach Muzyki Organowej i Kameralnej, Festiwalu Filmów Skandynawskich w Darłowie. Zespół gościł również na koncertach wielu festiwali promenadowych.
Dzięki dotacji Urzędu Miasta Ruda Śląska flecistka Grażyna Jursza, klarnecista Dariusz Jursza i fagocista Dawid Smykowski nagrali (2006) płytę Todo Art Trio – współcześnie, na której znalazły się utwory Wawrzyńca Żuławskiego, Janiny Garści, Witolda Szalonka oraz napisane specjalnie dla zespołu trio Andrzeja Dziadka i Tęczowe trio Benedykta Konowalskiego. Dokonali też nagrań dla TVP oraz rozgłośni radiowych w Katowicach, Kołobrzegu i Koszalinie.
Od początku wzbogacają swój repertuar zarówno o oryginalne dzieła mistrzów, jak też o nowe aranżacje Dawida Smykowskiego utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej.

15 października 2014, środa godz. 18.00 K
Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
Kameralnie w Filharmonii: koncert jubileuszowy zespołu Todo ART Trio
Todo Art Trio w składzie:
Grażyna Jursza – flet
Dariusz Jursza – klarnet
Dawid Smykowski – fagot
Dawid Smykowski – prowadzenie koncertu
W programie:
Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořák, Georges Bizet, Johann Strauss, Jerry Bock, Jacob Gade, Leonard Bernstein