JAZZOWE ZABAWY W AKADEMII MUZYCZNEGO SMAKU

Czy dzieci mogą brać udział w jam session? Oczywiście, że mogą, pod warunkiem, że wybiorą się do Filharmonii Śląskiej. W pierwszym, w tym sezonie, koncercie z cyklu Akademia Muzycznego Smaku wytłumaczymy, czym jest jazz. Wspólnie też pośpiewamy i poimprowizujemy. Jak się improwizuje? To trzeba sprawdzić już podczas koncertu. Dodatkowo dowiemy się, jak gra się na saksofonie. Zabrzmią, skomponowane specjalnie dla gości Filharmonii Śląskiej, piosenki jazzmana Michała Wierby, do słów Jana Brzechwy oraz jazzowe standardy. Dowiemy się, jaka jest różnica pomiędzy klasyką, a jazzem. Wystąpią studenci katowickiej Akademii Muzycznej, saksofonista Jakub Łępa i pianista Łukasz Kozera. Oczywiście tradycyjnie na koncert Akademii Muzycznego Smaku zapraszamy dzieci z rodzinami. Zabierzcie do Filharmonii Śląskiej ze sobą: rodziców, babcie, dziadków, ciocie i wujków... Oni też chętnie posłuchają jazzu! Zapowiada się świetna muzyczna zabawa, a koncerty Akademii Muzycznego Smaku są ciekawą propozycją na rodzinne spędzenie niedzielnego południa!

25 października 2015r., niedziela g. 11.30
Sala kameralna, Filharmonia Śląska
JAZZOWE ZABAWY
Jakub Łępa - saksofon