GRZEGORZ TURNAU NA JAZZOWO

Pianista, aranżer, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca poezji śpiewanej – Grzegorz Turnau, który stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza, pojawi się na estradzie Filharmonii Śląskiej w niedzielę 18 grudnia. Polecamy!
Do Filharmonii Konesera trafia z wyjątkowym projektem TurBiKon, realizowanym ze znakomitymi muzykami jazzowymi: saksofonistą Leszkiem Szczerbą, perkusistą Cezarym Konradem i basistą Robertem Kubiszynem. Kwartet prezentuje ponad 20 utworów z niemal wszystkich płyt Grzegorza Turnaua w jazzujących aranżacjach.
Popularność Grzegorza Turnaua to swoisty fenomen. Wszak artysta uprawia trudny gatunek piosenki poetyckiej spod znaku krainy łagodności. Jego utwory to refleksyjne perełki, w których na happy end raczej nie ma miejsca. Nie jest też Grzegorza Turnau fabryką przebojów, choć napisał parę niewątpliwych hitów. A jednak od wielu lat przyciąga słuchaczy, którym nieobce są inne rodzaje muzyki.
Towarzyszący Grzegorzowi Turnauowi Leszek Szczerba, Cezary Konrad i Robert Kubiszyn realizowali z nim już inne projekty (m.in. solowe płyty). To znani i cenieni muzycy jazzowi, świetni instrumentaliści i autorzy wielu własnych przedsięwzięć artystycznych. W TurBiKonie prowadzą z wokalem i fortepianem lidera tria pełnoprawny muzyczny dialog, uwidaczniający ich własne muzyczne osobowości. Perkusja Konrada i bas (a także niekiedy gitara) Kubiszyna to nieodzowne muzyczne składniki wykonanych na koncercie, a znanych z innych aranżacji, utworów. To właśnie te instrumenty wprowadzają elementy świeżości i nowości. Saksofonista Leszek Szczerba to jeden z najbardziej wziętych krakowskich sidemanów. Zwraca uwagę koneserów swoim brzmieniem i sposobem improwizacji. Warto zwrócić także uwagę na nową rolę Turnaua – chwilami całkiem udanie improwizującego pianisty. TurBiKon nie występuje często. Szykuje się wielka gratka dla fanów Grzegorza Turnaua.

18 grudnia 2016, niedziela godz. 17.00 [T] [B] [Q]
Filharmonia Konesera – Grzegorz Turnau TurBiKon
Zespół góralski Mali Tkocze
Grzegorz Turnau TurBiKon w składzie:
Grzegorz Turnau – fortepian
Leszek Szczerba – saksofon
Robert Kubiszyn – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja
W programie: najpopularniejsze piosenki Grzegorza Turnaua w nowych aranżacjach, poprzedzone kolędami i pastorałkami w wykonaniu zespołu góralskiego Mali Tkocze