GÓRECKI Hi-END

Przed piątkowym (27 listopada) koncertem naszych symfoników z pierwszą batutą Litwy – Juozasem Domarkasem i cenionym katowickim pianistą Zbigniewem Raubo zapraszamy Melomanów do demonstracyjnego studio filharmonicznego dobroczyńcy – firmy RCM Rogera i Ewy Adamków. Działająca na co dzień w eleganckim salonie przy ul. S. Czarnieckiego 17 w Katowicach u nas zorganizuje demonstrację najnowocześniejszego sprzętu odsłuchowego w sali prób Śląskiej Orkiestry Kameralnej (303 na IV piętrze).

Do poznawczego odsłuchu na sprzęcie klasy Hi-End wybraliśmy nasze analogowe nagranie II Symfonii (Symfonii zmartwychwstania) Gustava Mahlera oraz inne wybrane fragmenty kompozycji na nośnikach CD z naszej dyskografii.
RCM S.C. już od 24 lat wiąże treść muzyki z formą jej prezentacji, jednocząc serce melomana z percepcją audiofila.
Jak wyjaśnia Wikipedia, Hi-Rnd (High-end) to określenie stosowane przez producentów na ofertę skierowaną do najzamożniejszych odbiorców, najczęściej w odniesieniu do sprzętu technicznego powszechnego użytku: elektroakustycznego, telekomunikacyjnego (telefonów komórkowych), komputerowego (zwłaszcza kart graficznych). Pojęcie to oznacza ogólnie towary luksusowe, które wyróżniają się ceną, a przede wszystkim doskonałą jakością odtwarzanego dźwięku spośród innych produktów masowych.

Wstęp wolny. Serdecznie Państwa zapraszamy!

27 listopada 2015, piątek godz. 16.00 – 18.45
Sala kameralna, Filharmonia Śląska