DZIECIOM PREZENTUJEMY NIEZWYKŁY DUET

W naszej wakacyjnej ofercie pojawia sie też coś dla najmłodszych. W niedzielę 26 lipca dzieciom zaprezentujemy niezwykły duet, jaki tworzyć mogą gitara z wibrafonem. Zapraszamy na tańce z gorących krajów świata! Usłyszymy bossanovę, sambę hiszpańską, czy walc wenezuelski. Obok hitów Beatlesów czy pata Metheny’ego, będą też własne kompozycje muzyków, jak kołysanka skomponowana dla syna. Muzycy zaproszą dzieci do wspólnej gry na instrumentach perkusyjnych, a może jeszcze ciekawszymi okażą się próby wspólnej improwizacji?
Polecamy, zwłaszcza, że gospodyni tego koncertu-zabawy, Jolanta Schmidt zaprosiła znakomitych młodych muzyków. Bartek Pieszka jest wibrafonistą i kompozytorem jazzowym. który w 2009 roku ukończył z wyróżnieniem katowicką Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w klasie Bernarda Maselego, po Jerzym Milianie bodaj najsłynniejszego polskiego wibrafonisty. Młody muzyk był nagradzany i wyróżniany na międzynarodowych i krajowych konkursach jazzowych (m.in. DoDж The International Jazz Festival w Kijowie, Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze, Jazz Juniors w Krakowie). Od roku 2010 zostaje doceniany przez czytelników gazety Jazz Forum, corocznie pojawiając się w ankiecie Jazz Top w kategorii „Wibrafon”, obecnie na 3 miejscu.
Absolwentem katowickiej uczelni jest też Przemysław Hanaj – gitarzysta, kompozytor, muzyk sesyjny i pedagog. Ukończył ją w klasach gitary klasycznej i jazzowej. Występował u boku Hanny Banaszak, Ewy Bem, Elżbiety Adamiak, a także w formacjach Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective, PH Trio.

26 lipca 2015, niedziela godz. 11.00
Fermata Caffè, Filharmonia Śląska
Niezwykły duet: wibrafon i gitara
Koncert kameralny dla dzieci