DOBRY WIECZÓR, POLSKO!

7 sierpnia (niedziela, godz. 17) zapraszamy do sali koncertowej Instytucji Kultury im. K. Bochenek Miasto ogrodów przy placu Sejmu Śląskiego 2 na koncert Koreańskiej Orkiestry Akademickiej, która odwiedza Katowice podczas swego europejskiego tournée po Niemczech, Czechach, Polsce, Węgrzech i Rumunii.
The Korea Academy Orchestra powstała w lutym 2013 roku. Założyło ją 10 nauczycieli muzyki z prowincji Gyeong-Gi. Obecnie zespół tworzy 70 muzyków. Nauczyciele z pracy w zespole czerpią nową energię i nowe przemyślenia dotyczące ich pracy dydaktycznej. Studenci w zespole kultywują ducha harmonijnej współpracy. Poza normalnymi koncertami orkiestra swymi występami uświetnia wiele lokalnych uroczystości oraz akcji rozmaitych grup obywatelskich. Stąd bierze się jej spory i bardzo zróżnicowany repertuar od klasyki do piosenek dla dzieci, od muzyki filmowej i jazzowej po popularną.
Funkcję dyrektora Koreańskiej Orkiestry Akademickiej pełni obecnie Pyung On Cha, który grę na fortepianie studiował w koreańskim Kyung Won University, a dyrygenturę w Uniwersytecie im. Antona Brucknera w Linzu. Był asystentem dyrygenta orkiestry Filharmonii im. L. Janáčka w Ostrawie, a potem orkiestr koreańskich w Jeju i Seongnam. Poza KOA, obecnie jest także głównym dyrygentem Bundang Musen Philharmonic Orcherstra.
Wraz z Koreańską Orkiestrą Akademicką wystąpią w Katowicach sopranistki - Nuri Kim, Gayeong Kim, Soyung Yu oraz Jang Ji Won (instrumenty klawiszowe). Przedstawią się nam w wielkiej klasyce europejskiej (m.in. Beethoven , Strauss, Piazzola, Offenbach, Mozart, Verdi , Lehar ), będziemy mieli również okazję wysłuchać kompozycje twórców z Dalekiego Wschodu oraz tradycyjną muzykę koreańską.

BILETY DO NABYCIA W KASIE FILHARMONII ŚLĄSKIEJ OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 9.00- 17.00 ORAZ OD 15.00 DO 17.00 W DNIU KONCERTU W HOLU SALI KONCERTOWEJ W KATOWICE MIASTO OGRODÓW- INSTYTUCJI KULTURY IM. KRYSTYNY BOCHENEK. (PLAC SEJMU ŚLĄSKIEGO 2 W KATOWICACH)
lub przez internet korzystając z portali Ticketportal, kupbilecik, ticketpro

7 sierpnia 2016, niedziela godz. 17.00
Katowice – Miasto ogrodów. Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2