CZAS DLA MŁODYCH, A POTEM JUŻ

W pierwszy poniedziałek marca w Muzycznym Przedszkolu Śląskie Trio Perkusyjne dzieciom pozwoli poznać instrumenty perkusyjne i unaocznić czym w muzyce jest rytm. Następny poniedziałek to okazja poznania fletu i fagotu. Przewodniczką w obu spotkaniach będzie dobrze dzieciom znana Pani Gama, czyli Regina Gowarzewska.

Młodzież na pewno przyciągnie koncert dyplomantów bytomskiej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Rówieśnicy słuchaczy objawią swe umiejętności i talenty w dziełach rosyjskiego mistrza fortepianu Siergieja Rachmaninowa, amerykańskiego kompozytora szwajcarskiego pochodzenia, najbardziej jednak cenionego jako twórcę muzyki żydowskiej – Ernsta Blocha oraz Johanna Nepomuka Hummela – ostatniego wielkiego reprezentanta szkoły wiedeńskiej, który między klasycyzmem i romantyzmem ożywił sztukę pianistyczną, zaś jako kompozytor okazał się twórcą wszechstronnym.

Ciekawie zapowiada się również marcowa Młoda Filharmonia, przepełniona jazzowymi pasjami studentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Na minionych koncertach podopiecznych Jerzego Jarosika, muzycznego szefa chorzowskiego Teatru Rozrywki, widownia pękała w szwach. Zapewne tak będzie i w tym roku…

3 marca 2014, poniedziałek godz. 10 i 11.30
Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12 Katowice
Muzyczne Przedszkole – Co to jest rytm?
Poznajemy instrumenty perkusyjne

Mateusz Walach – dyrygent
Michał Wierba – pianista
Regina Gowarzewska – prelegentka