F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

A MY NA TO JAK NA LATO...

Obchodząca swój jubileusz Śląska Orkiestra Kameralna w zeszłym sezonie otworzyła lato hitowym koncertem Nocy Świętojańskiej. Formacja znana z umiejętności nieustannej metamorfozy tym razem zaprezentuje utwory oddające najbardziej oczekiwaną porę roku – lato z jego bogactwem kwiatów, klimatami pełnymi słońca i światła, dramaturgią burz, które inspirowały zarówno kompozytorów klasycznych, jak i twórców muzyki rockowej. Wysłuchamy muzyków naszej orkiestry z koncertmistrzem Dariuszem Zbochem, który wykona między innymi partię solową perły kameralistyki – Lata Vivaldiego, ale także Antoniego Olesika – młodego, świetnie zapowiadającego się perkusistę w niecodziennym opracowaniu – na marimbę – Lotu trzmiela Rimskiego-Korsakowa.
Zapraszamy na wieczór przepełniony atmosferą letniego szaleństwa i długo oczekiwanych, spędzanych w błogim lenistwie, pełnych relaksu wakacji!


17 czerwca 2016, piątek godz. 19.00

Sala koncertowa im. Karola Stryji
Śląska Orkiestra Kameralna
Dariusz Zboch – koncertmistrz, aranżer- skrzypce
Antoni Olesik – marimba
Regina Gowarzewska – prowadzenie
W programie m.in.:
Felix Mendelssohn – Bartholdy - Uwertura do Snu nocy letniej
Mikołaj Rimski-Korsakow – Lot trzmiela z opery Bajka o carze Sałtanie w aranżacji na marimbę
Antonio Vivaldi – Lato z Czterech pór roku
George Gershwin – Summertime
z repertuaru The Doors – Riders on the Storm
Gioacchino Rossini – Tempesta z VI Sonaty D-dur
Léo Delibes – Duet kwiatów z opery Lakmé
z repertuaru Electric Light Orchestra – The rain is falling

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.