ANNA WOJNOWSKA I MŁODZI ARTYŚCI

Z nieukrywaną przykrością zawiadamiamy, iż z powodu nagłej choroby wirtuoz klarnetu Andreas Sunden - solista gościnny koncertu w dniu 24.02.2015 r. - musiał w ostatniej chwili odwołać swój przylot do Polski.
Za powstałą niedogodność najmocniej przepraszamy.
O nowym terminie udziału Andreasa Sundena w projekcie Europa u bram poinformujemy wkrótce.

Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach w partnerstwie ze Stowarzyszeniem “Pro Bono Musicae” w Bielsku-Białej mają przyjemność zaprosić uczennice, uczniów, grono pedagogiczne i dyrekcje szkół muzycznych II stopnia województwa śląskiego a nade wszystko melomanów i sympatyków muzyki na kolejne wydarzenia dydaktyczne w ramach projektu “Europa u bram”*.
W dniu 24.02.2015 w sali koncertowej im. Karola Stryji Filharmonii Śląskiej odbędą się:
Wykład zarządzania karierą muzyka (godz. 15:00 - 16:30), w ramach którego przedstawimy Państwu możliwe ścieżki rozwoju kariery absolwenta szkoły muzycznej II st., np. artysty scenicznego czy muzyka orkiestrowego, ale także impresario lub menadżera kultury.
Tajniki branży zarządzania kulturą ukaże wybitna specjalistka - Pani Anna Wojnowska, która będąc menadżerem jednego z najbardziej prestiżowych i największych impresariatów muzycznych na świecie - IMG Artists w Londynie - reprezentowała takich artystów, jak Joshua Bell (skrzypce), Emerson String Quartet (kameralistyka), Simone Lamsma (skrzypce), czy Elisabeth Leonskaja (fortepian);

Koncert dydaktyczny (godz. 17:00), w ramach którego zaprezentują się uczniowie i uczennice śląskich szkół muzycznych II st., praktykanci projektu "Europa u bram":
Gabriela Irzyk (flet) - uczennica PSM im. M. Karłowicza w Katowicach,
Adam Iskrzycki (klarnet) - uczeń ZPSM im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej,
Filip Kołaczyk (puzon) - uczeń ZSM im. M.J. Żebrowskiego w Częstochowie,
Agata Piątek (klarnet) - uczennica ZSM im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie,
Marta Schnura (śpiew) - uczennica PSM. im. L. Różyckiego w Gliwicach,
Konstancja Smolorz (skrzypce) - uczennica ZPSM im. K. Szymanowskiego w Katowicach,
Jakub Stachura (fortepian) - uczeń ZPSM im. K. Szymanowskiego w Katowicach,
Mateusz Tomica (fortepian) - uczeń ZPSM im. K. Szymanowskiego w Katowicach,
Volha Tsiarentsyeva (śpiew) - uczennica PSM im. St. Moniuszki w Zabrzu,
a towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod batutą prof. Mirosława Jacka Błaszczyka, obchodząca w tym roku 70.-lecie pracy artystycznej.
Do udziału w koncercie zaprosiliśmy również wybitnego, skandynawskiego klarnecistę młodego pokolenia; Andreas Sunden z sukcesami łączy posady pierwszego klarnecisty tak wybitnych orkiestr, jak - uprzednio - Royal Stockholm Philharmonic Orchestra, Royal Concertgebouw Orchestra, Norwegian National Opera Orchestra, Malmö Symphony Orchestra, czy - aktualnie - Swedish Radio Symphony Orchestra, karierę uznanego solisty, jak również i wykładowcy Royal College of Music w Sztokholmie.

Program koncertu wypełnią następujące utwory:
Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, cz. I,
Launy Grøndahl - Koncert na puzon i orkiestrę, cz. I Moderato,
Piotr Czajkowski - Arioso Jolanty z opery “Jolanta”,
Ambroise Thomas - C'est moi/Me voici dans son boudoir aria Fryderyka z opery “Mignon”,
Saverio Mercadante - Koncert na klarnet i orkiestrę B-dur op.101, cz. I Allegro maestoso,
Andre Messager - Solo de concours,
Albert Périlhou - Ballade,
Johann Sebastian Bach - Koncert na dwa fortepiany c-moll BWV 1060, cz. I,

Udział uczennic i uczniów szkół muzycznych II st. oraz towarzyszących im opiekunów jest całkowicie bezpłatny.

Jeśli chcą Państwo wziąć udział w koncercie, uprzejmie prosimy o rezerwację miejsc - telefoniczną lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (mile widziana imienna lista z zaznaczeniem opiekunów/nauczycieli) - u jednej spośród niżej wymienionych osób:
Aleksandra Rurańska e-mail: a.ruranska@europaubram.pl tel. 609 900 746
Filip Styczeń e-mail: f.styczen@europaubram.pl tel. 609 900 748
Katarzyna Florek e-mail: k.florek@europaubram.pl tel. 726 150 026
Adrian Wieczorek e-mail: a.wieczorek@europaubram.pl tel. 665 406 391
W przypadku wszelkiego rodzaju pytań, personel projektu służy Państwu niezbędnymi informacjami.

Serdecznie zapraszamy