10 MAJA KONCERT ŚLĄSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ

10 maja 2014, sobota godz. 18 A
Koncert w ramach ogólnopolskich obchodów 10. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskie
j

Śląska Orkiestra Kameralna
Maciej Tomasiewicz – dyrygent
Dariusz Zboch – skrzypce
Artur Jaroń – fortepian
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert podwójny d-moll na skrzypce i fortepian
Grażyna Bacewicz – Divertimento
Mieczysław Karłowicz – Serenada op. 2

Program "Dyrygent-rezydent"

Zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program „Dyrygent – rezydent” ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem – rezydentem Filharmonii Śląskiej w sezonie 2013/ 2014 jest Maciej Tomasiewicz.