F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORA



PL |  EN
ŚRODA



28
luty
2018

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Zespół QUINTesencja w składzie:
    Grażyna Jursza – flet
    Tomasz Stencel – obój
    Michał Urbańczyk – klarnet
    Tadeusz Łukosz – fagot
    Waldemar Matera – waltornia
Program:
  • Arcangelo Corelli - Suita tańców starofrancuskich
  • Johann Christian Bach - Quintetto
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento B-dur KV 270
  • Joseph Haydn - I Divertimento B-dur
  • Terence Greaves - Beethoven's Fifth Bossa Nova, Mozart's Turkey Rock Mambo

PIĄTEK



02
marzec
2018


T

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Robert Kabara - dyrygent
  • Daniel Egielman (laureat XVI Śląskiej Jesieni Gitarowej) - gitara
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Mikołaj Górecki - Arioso e furioso
  • Johann Sebastian Bach - Preludium i Fuga BWV997
  • Franz Schubert - Ständchen
  • Mario Castelnuovo-Tedesco - Caprichos de Goya no. 20 Obsequio á el maestro i no. 18 El sueño de la razón produce monstruos
  • Augustin Barrios - Vals op.8 no.4
  • Gustav Holst - Suita św. Pawła
  • Mikołaj Górecki - Gloria

NIEDZIELA



25
marzec
2018

Kościół św. Tomasza Apostoła
17:00
Orla 19
Sosnowiec
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
  • Sylwia Olszyńska - sopran
  • Marcin Liwień - kontratenor
  • Anna Siemińska - prowadzenie koncertu
Program:
  • Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater
  • Johann Sebastian Bach - Kantata WIDERSTEHE DOCH DER SÜNDE BWV 54

SOBOTA



21
kwiecień
2018


Q

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
16:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Lomagos Band w składzie:
    Maryan Lomaha – skrzypce
    Taras Vydysh – II skrzypce
    Ihor Lomaha – cymbały
    Yurij Romanom – fortepian
    Serhij Fedorchuk – kontrabas
  • Maryla Renat - słowo
Program:
  • Autorskie aranżacje i improwizacje oparte na muzyce klezmerskiej, muzyce karpackiej, bukowińskiej i mołdawskiej, a także „cygański jazz”

NIEDZIELA



22
kwiecień
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
17:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
  • Joanna Ślusarczyk - dyrygent, wokal
Program:
  • Muzyka z filmów m.in. Władca Pierścieni, Forrest Gump, Zapach kobiety, Skyfall, Shrek

CZWARTEK



26
kwiecień
2018

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
19:00
Zacisze 3
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Robert Koźbiał - dyrygent (koncert dyplomowy)
Program:
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento D-dur KV 136
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia D-dur nr 8
  • Giuseppe Verdi - Kwartet smyczkowy e-moll (oprac. C. Hermann)

SOBOTA



28
kwiecień
2018


T

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Robert Kabara - dyrygent
  • Tancerze z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu
Program:
  • Piotr Czajkowski - Souvenir de Florence op.70
  • Igor Strawiński - Suita baletowa Apollon Musagète

SOBOTA



12
maj
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Kwartet Flautato w składzie:
    Andrzej Staciwa – flet
    Ryszard Słapik – skrzypce
    Joanna Botor – altówka
    Jerzy Szkopek – wiolonczela
  • oraz gościnnie
  • Marek Andrysek - akordeon
Program:
  • Najpopularniejsze tanga

ŚRODA



16
maj
2018

Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
19:00
Warszawska 2
Sosnowiec
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
Program:
  • program w ustalaniu

SOBOTA



26
maj
2018


T

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Robert Kabara - dyrygent
  • Patrycja Kotlarska - wokal
  • Jacek Kotlarski - wokal
Program:
  • Popularne piosenki i standardy jazzowe w aranżacjach Krzysztofa Herdzina

NIEDZIELA



27
maj
2018

Kościół Jezusowy, Cieszyn
17:00
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
  • Regina Gowarzewska - prowadzenie
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia D-dur nr 8
  • Georg Friedrich Haendel - Dettingen Te Deum, HWV 283

CZWARTEK



07
czerwiec
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Leszek Sojka - dyrygent
  • Dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M.Karłowicza w Katowicach
Program:
  • program w ustalaniu

PIĄTEK



15
czerwiec
2018

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
19:00
Zacisze 3
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
Program:
  • Josef Suk - Serenada na orkiestrę smyczkową Es-dur op.6
  • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40
  • Antonín Dvořák - Serenada E-dur op. 22

SOBOTA



16
czerwiec
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
Program:
  • W kręgu Johanna Straussa - muzyka XIX wieku

PIĄTEK



29
czerwiec
2018


T

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Robert Kabara - dyrygent

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

    NEWSLETTER

    Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
    Zamów newsletter: