F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORA



PL |  EN
PIĄTEK



23
luty
2018


T / S / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Eduard Topchjan - dyrygent
  • Paweł Kowalski - fortepian
Program:
  • Piotr Czajkowski - Francesca da Rimini op.32
  • Aleksandr Scriabin - Prometeusz:poemat ognia op. 60
  • Johannes Brahms - II Symfonia D-dur op. 73

PIĄTEK



16
marzec
2018


T / S / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
  • Bar Avni (laureatka II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G.Fitelberga) - dyrygent
  • Szczepan Kończal - fortepian
Program:
  • Franz Liszt - Preludia , I Koncert fortepianowy Es-dur
  • Antonín Dvořák - IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata

PIĄTEK



23
marzec
2018


T / S / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Marek Pijarowski - dyrygent
  • Wojciech Świtała - fortepian
Program:
  • Ludwig van Beethoven - Uwertura Fidelio op. 72
  • Robert Schumann - Koncert fortepianowy a-moll op. 54
  • Ludwig van Beethoven - III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica

ŚRODA



04
kwiecień
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
17:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Marek Wroniszewski - dyrygent
  • Dyplomanci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Bytomiu
  • Emilia Stefanowska z klasy fortepianu mgr Marii Serafin - fortepian
  • Martyna Zając z klasy skrzypiec mgr Agnieszki Urbańczyk-Bałys
  • Karol Lecybil z klasy kontrabasu mgr Krzysztofa Korzenia
  • Oliwia Szczecina z klasy fortepianu mgr Bogumiły Ścigały
Program:
  • Camille Saint-Saëns - II Koncert fortepianowy g-moll op. 22 cz. I Andante sostenuto
  • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 (cz. I)
  • Siergiej Kusewicki - Koncert na kontrabas fis-moll op. 3
  • Fryderyk Chopin - Rondo a la Krakowiak op. 14

PIĄTEK



06
kwiecień
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
17:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Marek Wroniszewski - dyrygent
  • Dyplomanci Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach
  • Angelika Malerczyk z klasy skrzypiec Antoniego Cofalika
  • Aleksandra Marchewka i Alicja Olekszak z klasy klarnetu dr hab. Romana Widaszka
  • Beata Ogryzek z klasy skrzypiec dr hab. Arkadiusza Kubicy
  • Mateusz Krzyżowski z klasy fortepianu Sebastiana Nawrockiego
  • Krzysztof Kostrzewski z klasy kontrabasu Łukasza Bebłota
Program:
  • Karol Szymanowski - I Koncert skrzypcowy op. 35
  • Franz Krommer - Koncert Es-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 91
  • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 (cz. I)
  • Fryderyk Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
  • Giovanni Bottesini - Tarantella

PIĄTEK



13
kwiecień
2018


T / S

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Paweł Kotla - dyrygent
  • Dyplomanci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach
Program:
  • program w ustalaniu

PIĄTEK



20
kwiecień
2018


T / S

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Modestas Pitrenas - dyrygent
  • Tomasz Strahl - wiolonczela
Program:
  • Antonín Dvořák - Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104
  • Anton Bruckner - IV Symfonia Es-dur Romantyczna

PIĄTEK



27
kwiecień
2018


T / S / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Karłowicza w Katowicach
  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
  • Karina Skrzeszewska - sopran
  • Adam Sobierajski - tenor
  • Stanisław Kuflyuk - baryton
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
  • Joanna Marcinowicz - przygotowanie chóru dziecięcego
Program:
  • Carl Orff - Carmina Burana

NIEDZIELA



13
maj
2018


T / S

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
17:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Leszek Sojka - dyrygent
  • Pierre Bassery - dyrygent chóru smartfonów
  • Boštjan Gombač - flet Tidldibab
Program:
  • Žiga Stanič - Baba Koncert na flet Tidldibab i orkiestrę
  • Claude Debussy - Preludium do Popołudnia fauna
  • Paul Dukas - Uczeń czarnoksiężnika
  • Bernard Cavanna - Geek Bagatelles

PIĄTEK



18
maj
2018


T / S / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Marek Wroniszewski (najlepszy polski uczestnik X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga) - dyrygent
  • Katarzyna Syguła - sopran
  • Aleksandra Opała - mezzosopran
  • Tomasz Dziwisz - tenor
  • Dominik Opaliński - bas
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Zygmunt Noskowski - Step
  • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

PIĄTEK



25
maj
2018


T / S / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Su-Han Yang (zwycięzca X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G.Fitelberga) - dyrygent
  • Alena Baeva - skrzypce
Program:
  • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35, VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74

PIĄTEK



08
czerwiec
2018


T / S

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Adam Mokrus - dyrygent
  • Wojciech Wantulok - dyrygent
  • Marta Magdalena Lelek - skrzypce
  • Ewa Biegas - sopran
  • Alexander Krimer (laureat Be the one - Konkursu Obojowego dla Młodych Artystów zorganizowanego w ramach projektu ONE®) - obój
Program:
  • Karol Szymanowski - I Koncert skrzypcowy op. 35
  • Richard Wagner - Wstęp i Miłosna śmierć Izoldy z dramatu muzycznego Tristan i Izolda
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert obojowy C-dur KV 314
  • Piotr Czajkowski - Fantazja orkiestrowa Romeo i Julia

PIĄTEK



15
czerwiec
2018


T / S

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Mateusz Walach - dyrygent
Program:
  • Fragmenty najsłynniejszych musicali takich jak Skrzypek na dachu czy West Side Story

PIĄTEK



22
czerwiec
2018


T / S / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Andrzej Borzym jr - dyrygent
  • Artur Andrus - śpiew, prowadzenie koncertu
  • Zespół w składzie:
    Wojciech Stec – fortepian, gitara
    Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet
    Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon
    Paweł Żejmo – perkusja
Program:
  • Piosenki z dwóch przebojowych płyt Artura Andrusa Myśliwiecka i Cyniczne Córy Zurychu

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: