W NOWY ROK Z GRAŻYNĄ BRODZIŃSKĄ

Ostatnio czarowała Kraków, dwukrotnie w grudniu ma kolędować w Olsztynie a Nowy Rok witać na sylwestrowej gali w Białymstoku. Do nas przybędzie w niedzielę 3 stycznia na Koncert noworoczny. Pierwsza Dama polskiej operetki – Grażyna Brodzińska.
Ma na Śląsku rzesze wielbicieli. Żona Damiana Damięckiego, aktora Teatru Współczesnego, jest wszak córką dobrze w Gliwicach zapamiętanych śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i Edmunda Waydy, tenora, reżysera i dyrektora teatrów muzycznych. Na tradycji domu sama wszak zbudowała własną, niekwestionowaną pozycję Pierwszej Damy.
Śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy i piosenki ze światowego repertuaru. Współpracuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych.
Poza krajem Grażynę Brodzińską podziwiała także publiczność Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii.
W wiedeńskiej Kammeroper śpiewała partię Eurydyki w operetce J. Offenbacha Orfeusz w piekle oraz partię Zerliny w operze W. A. Mozarta Don Giovanni. W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w Zemście nietoperza J. Straussa i partię Kasi w operze M. Kamieńskiego Nędza uszczęśliwiona. Brała udział w bardzo popularnym cyklu TVP Z batutą i humorem Macieja Niesiołowskiego. Współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, śpiewając w spektaklach operetkowych, musicalach i widowiskach muzycznych.
Nagrała kilka płyt. Śpiewaj, kochaj zdobyła status Złotej Płyty (2004). Jej koncert promocyjny nadało Polskie Radio w przeddzień przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Jest Artystką obdarzoną pięknym głosem i mistrzowskim kunsztem wokalnym emanującą ogromną kulturą muzyczną, wielką urodą i elegancją. Najpiękniejszym zaś – a w Polsce tak niezwykłym – darem, jakim nas Grażyna Brodzińska obdarza, jest jej niezwykła radość istnienia.
I w naszym koncercie z klasycznym repertuarem będzie nas tą radością zarażać.
Na cały 2016 rok. Do Siego!

3 stycznia 2016, niedziela godz. 17.00 T / S / B
Koncert noworoczny z Grażyną Brodzińską
Grażyna Brodzińska – sopran
Chór Filharmonii Śląskiej