F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

W NOWY ROK Z GRAŻYNĄ BRODZIŃSKĄ

Ostatnio czarowała Kraków, dwukrotnie w grudniu ma kolędować w Olsztynie a Nowy Rok witać na sylwestrowej gali w Białymstoku. Do nas przybędzie w niedzielę 3 stycznia na Koncert noworoczny. Pierwsza Dama polskiej operetki – Grażyna Brodzińska.
Ma na Śląsku rzesze wielbicieli. Żona Damiana Damięckiego, aktora Teatru Współczesnego, jest wszak córką dobrze w Gliwicach zapamiętanych śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i Edmunda Waydy, tenora, reżysera i dyrektora teatrów muzycznych. Na tradycji domu sama wszak zbudowała własną, niekwestionowaną pozycję Pierwszej Damy.
Śpiewa repertuar operetkowy, operowy, musicalowy i piosenki ze światowego repertuaru. Współpracuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych.
Poza krajem Grażynę Brodzińską podziwiała także publiczność Stanów Zjednoczonych, Kanady, Francji, Austrii, Anglii, Włoch, Belgii, Izraela, Holandii oraz Australii.
W wiedeńskiej Kammeroper śpiewała partię Eurydyki w operetce J. Offenbacha Orfeusz w piekle oraz partię Zerliny w operze W. A. Mozarta Don Giovanni. W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w Zemście nietoperza J. Straussa i partię Kasi w operze M. Kamieńskiego Nędza uszczęśliwiona. Brała udział w bardzo popularnym cyklu TVP Z batutą i humorem Macieja Niesiołowskiego. Współpracuje z Gliwickim Teatrem Muzycznym, śpiewając w spektaklach operetkowych, musicalach i widowiskach muzycznych.
Nagrała kilka płyt. Śpiewaj, kochaj zdobyła status Złotej Płyty (2004). Jej koncert promocyjny nadało Polskie Radio w przeddzień przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Jest Artystką obdarzoną pięknym głosem i mistrzowskim kunsztem wokalnym emanującą ogromną kulturą muzyczną, wielką urodą i elegancją. Najpiękniejszym zaś – a w Polsce tak niezwykłym – darem, jakim nas Grażyna Brodzińska obdarza, jest jej niezwykła radość istnienia.
I w naszym koncercie z klasycznym repertuarem będzie nas tą radością zarażać.
Na cały 2016 rok. Do Siego!

 

3 stycznia 2016, niedziela godz. 17.00 T / S / B
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Koncert noworoczny z Grażyną Brodzińską
Grażyna Brodzińska – sopran
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
Chór Filharmonii Śląskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Jarosław Wolanin – przygotowanie chóru
Program:
Franz von Suppé – Uwertura do operetki Lekka kawaleria
Robert Stolz – Czardasz Jadwigi z operetki Dama z portretu
Johannes Brahms – Taniec węgierski nr 5
Johann Strauss II – Walc Nad pięknym, modrym Dunajem (Chór)
Pál Ábrahám – La Bella Tangolita z operetki Bal w Savoyu
Johann Strauss II – Walc Róże Południa (Chór)
Johann Strauss II – Annen Polka
Johann Strauss II – Polka Auf der Jag /Bez trosk
Ferenc Lehár – Usta milczą, dusza śpiewa z operetki Wesoła wdówka
Georges Bizet – Uwertura do opery Carmen
Ary Barroso – Aquarela Do Brasil
Consuelo Velázquez – Bésame mucho
Johann Strauss II – Walc Cesarski (Chór)
Johann Strauss II – Polka Grzmoty i błyskawice
Leonard Bernstein – Tonight z musicalu West Side Story
John Sousa – Marsz Stars and Stripes Forever
Frederick Loewe – Przetańczyć całą noc z operetki My Fair Lady

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: