W LŻEJSZYM NASTROJU - JAN SEBASTIAN BACH

Niedzielne, 4 grudnia spotkanie z cyklu The meeting classic & jazz Ewy Urygi zapowiada się fascynująco. Jego tematem wszak będzie nasze dzisiejsze pojmowanie dziedzictwa, jakie w muzyce pozostawił Jan Sebastian Bach. Ze Śląską Orkiestrą Kameralną wystąpią – obok Ewy Urygi – dwukrotna laureatka Grammy i jedni z najbardziej twórczych polskich jazzmanów.
Na dwie części koncertu złożą się: improwizacje na tematy zaczerpnięte z Bacha oraz autorskie kompozycje Piotra Wyleżoła w wykonaniu orkiestry i wszystkich zaproszonych gości. W programie wybrane chorały Bacha z elementami improwizacji w autorskim opracowaniu Piotra Wyleżoła, kompozycje lidera oraz cały cykl inwencji dwugłosowych nowatorsko wykonywanych jedną ręką na fortepianie a drugą równocześnie na Rhodes piano.
Piotr Wyleżoł to jeden z najważniejszych i najbardziej kreatywnych polskich artystów jazzowych. Znakomity pianista, kompozytor i pedagog. W programie Bach Improwizacje prezentuje własne spojrzenie na muzykę Jana Sebastiana Bacha, umiejętnie łącząc muzykę klasyczną z improwizacjami.
Gościem specjalnym tego projektu jest dwukrotna laureatka nagrody Grammy, Karen Edwards – artystka światowego formatu, wychowana na muzyce Gospel. Poza twórczością solową współpracowała z tej klasy znakomitościami, co Stevie Wonder czy Prince.
W tym wyjątkowym przedsięwzięciu muzycznym biorą udział także: Robert Majewski, jeden z najlepszych polskich i europejskich trębaczy jazzowych, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Michał Barański – absolutny top jazzowego kontrabasu w Europie!!!

4 grudnia 2016, niedziela godz. 17.00 [T] [J]

The meeting classic & jazz: Bach Retuned
Śląska Orkiestra Kameralna
Piotr Wyleżoł – fortepian, aranżacje