W KARNAWAŁOWYM NASTROJU

W piątek 3 lutego zapraszamy na karnawałowy koncert, przygotowany, tak jak Państwo najbardziej lubicie, bo wypełniony ariami i duetami z najsłynniejszych operetek i musicali oraz przebojami z repertuaru Elvisa Presleya i Franka Sinatry.
Solistów do tego koncertu dobraliśmy bardzo starannie. Dość przypomnieć, że Krzysztof Kiljański bywa nazywany polskim Sinatrą. Wokalny kunszt oraz niski, ciepły głos jego płyty pokrywa platyną. Najnowsza ma ukazać się tej wiosny. Zanim zdołamy ją kupić, w Filharmonii Śląskiej Krzysztofa Kiljańskiego mamy na wyciągnięcie ręki.
Adam Sobierajski jest solistą oper w Bytomiu i Krakowie, ale też dwukrotnym laureatem krakowskiego Konkursu Operetkowego im. I. Borowickiej. Z wielkim powodzeniem gra też główne role w takich operetkach, jak Ptasznik z Tyrolu, Kraina uśmiechu, Hrabina Marica, Księżniczka czardasza czy Baron cygański. Jest w nich sporo przebojów, idealnie nadających się na karnawałowe gale operetkowe.
Równie wszechstronną artystką jest też Wioletta Białk, niegdysiejsza solistka Opery Śląskiej w Bytomiu i Gliwickiego Teatru Muzycznego. Od ponad dwóch lat jest solistką aktorskiego zespołu chorzowskiego Teatru Rozrywki. Opery, operetki, musicale… Wioletta Białk ma na swym koncie także role w teatrach dramatycznych, a wśród nich i takie wyzwanie jak monodram (Jagoda w Bulwarze zdradzonych marzeń Roberta Talarczyka). Złotą maskę wszakże w 2008 roku dostała za role Lucy Harris w chorzowskiej inscenizacji musicalu Jekyll & Hyde i Kitty Aleksnadrowny Szczerbackiej w gliwickiej Annie Kareninie.
Kompetencje solistów są gwarancją udanego Koncertu karnawałowego!
Polecamy i zapraszamy!

3 lutego 2017, piątek godz. 19.00 [T] [S] [B]

Koncert karnawałowy
Chór Filharmonii Śląskiej