F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

W KARNAWAŁOWYM NASTROJU

W piątek 3 lutego zapraszamy na karnawałowy koncert, przygotowany, tak jak Państwo najbardziej lubicie, bo wypełniony ariami i duetami z najsłynniejszych operetek i musicali oraz przebojami z repertuaru Elvisa Presleya i Franka Sinatry.
Solistów do tego koncertu dobraliśmy bardzo starannie. Dość przypomnieć, że Krzysztof Kiljański bywa nazywany polskim Sinatrą. Wokalny kunszt oraz niski, ciepły głos jego płyty pokrywa platyną. Najnowsza ma ukazać się tej wiosny. Zanim zdołamy ją kupić, w Filharmonii Śląskiej Krzysztofa Kiljańskiego mamy na wyciągnięcie ręki.
Adam Sobierajski jest solistą oper w Bytomiu i Krakowie, ale też dwukrotnym laureatem krakowskiego Konkursu Operetkowego im. I. Borowickiej. Z wielkim powodzeniem gra też główne role w takich operetkach, jak Ptasznik z Tyrolu, Kraina uśmiechu, Hrabina Marica, Księżniczka czardasza czy Baron cygański. Jest w nich sporo przebojów, idealnie nadających się na karnawałowe gale operetkowe.
Równie wszechstronną artystką jest też Wioletta Białk, niegdysiejsza solistka Opery Śląskiej w Bytomiu i Gliwickiego Teatru Muzycznego. Od ponad dwóch lat jest solistką aktorskiego zespołu chorzowskiego Teatru Rozrywki. Opery, operetki, musicale… Wioletta Białk ma na swym koncie także role w teatrach dramatycznych, a wśród nich i takie wyzwanie jak monodram (Jagoda w Bulwarze zdradzonych marzeń Roberta Talarczyka). Złotą maskę wszakże w 2008 roku dostała za role Lucy Harris w chorzowskiej inscenizacji musicalu Jekyll & Hyde i Kitty Aleksnadrowny Szczerbackiej w gliwickiej Annie Kareninie.
Kompetencje solistów są gwarancją udanego Koncertu karnawałowego!
Polecamy i zapraszamy!


3 lutego 2017, piątek godz. 19.00 [T] [S] [B]

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Koncert karnawałowy
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
Chór Filharmonii Śląskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Wioletta Białk – sopran
Krzysztof Kiljański – wokal
Adam Sobierajski – tenor
Jarosław Wolanin – przygotowanie chóru
W programie: m.in. arie i duety operetkowe, oraz przeboje z repertuaru E. Presleya i F. Sinatry

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: