F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

W 80 MINUT DOOKOŁA ŚWIATA

Na co dzień pracują w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Śląskiej i wszystkie kochają muzykę symfoniczną. Odczuwając jednak niedosyt innych gatunków muzycznych, z miłości do muzyki klasycznej, filmowej, rozrywkowej powołały Orkiestrę KoleŻeńską Les Femmes, niewielki zespół, którego pasją jest dobra muzyka. Pojawi się przed Państwem w koncercie W 80 minut dookoła świata w niedzielę 7 maja. Zapraszamy.
Są absolwentkami Akademii Muzycznych w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Freiburgu. Wiele z nich współpracowało z różnymi orkiestrami w Polsce np. Filharmonią Wrocławską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Sinfonietta Cracovia, Wrocławską Orkiestrą Kameralną Leopoldinum, Polską Orkiestrą Kameralną, Operą Wrocławską i wieloma innymi. Harfistka grała dla księcia Karola, prezydenta Korei Południowej i Michela Platiniego, a pianistka jest laureatką wielu nagród za wyróżniający akompaniament w międzynarodowych konkursach w Polsce i za granicą. Niektóre z nich koncertowały z Vanessą Mae, Piotrem Rubikiem, Justyną Steczkowską, Grzegorzem Turnauem, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim albo brały udział w nagraniu płyty Krzysztofa Respondka.
Oprócz tradycyjnych instrumentów smyczkowych, Les Femmes (czyt. le fam, z francuskiego – kobiety) mają w zespole elektryczną wiolonczelę, perkusję, fortepian i harfę, co stwarza możliwości wykonywania ciekawych, niespotykanych aranżacji i decyduje o wyjątkowym brzmieniu. A w repertuarze mają interesujące aranżacje muzyki filmowej, rozrywkowej, tanga czy ragtime’y a także walce, marsze i polki.
Przebojowo też zapowiada się ich koncert W 80 minut dookoła świata. Bo jeśli sobie przypomnimy, że piosenkę Smile najsłynniejszego trampa ekranu, genialnego komika, ale i reżysera, producenta, kompozytora, choreografa – Charliego Chaplina śpiewali kiedyś Nat King Cole i Michael Jackson. Albo to, że gdy kompozycja Aquarela do Brasil (lepiej znana jako Brazylia) brazylijskiego kompozytora, pianisty, ale i komentatora piłki nożnej i łowcy talentów w radiu i telewizji, Ary’ego Barroso znalazła się w 1942 filmie Disneya Saludos Amigos, stała się jedną z 20 najczęściej nagrywanych piosenek wszech czasów – to już mamy zapowiedź, że w programie Orkiestry KoleŻeńskiej Les Femmes hit będzie gonił hit. Gorąco polecamy!

więcej o zespole na www.orkiestrakolezenska.pl 


7 maja 2017, niedziela godz. 17.00

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
W 80 minut dookoła świata – koncert Orkiestry KoleŻeńskiej Les Femmes
Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
Joanna Ślusarczyk – dyrygentka, wokal
Regina Gowarzewska – prelegentka
W programie m.in.:
Charlie Chaplin – Smile
Ary Barroso – Aquarela do Brasil
Klaus Badelt – Piraci z Karaibów
Leroy Anderson – The Irish Washer Woman

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: