WYCIECZKA KATOWICE-MIASTO MUZYKI

Wakacje niemal za pasem, wkrótce skuszeni licznymi promocjami biur podróży wyruszymy w miejsca dalekie i egzotyczne. Jakże często nie wiemy jednak, co ciekawego, tajemniczego i intrygującego kryje się najbliższym sąsiedztwie! Na co dzień mijamy miejsca ciekawe i skrywające tajemnice, o których nasza wiedza jest pobieżna lub wręcz znikoma…
Jest okazja, by tę ciekawość zaspokoić: dwoje profesjonalnych przewodników miejskich – pani Zofia Rogowska i pan Michał Dzióbek, związanych z Katowickim Oddziałem PTTK, zabierze zainteresowanych w intrygującą podróż po Katowicach – mieście rozsławionym w świecie dzięki postaciom i instytucjom wielbiącym muzykę. Spotkanie rozpoczyna się zwiedzeniem budynku i wystawy z okazji 70-lecia Filharmonii Śląskiej, a na trasie wycieczki znajdą się między innymi: Muzeum Organów, gmach Akademii Muzycznej, Muzeum Historii Katowic z ekspozycją dotyczącą tradycji muzycznych miasta w okresie międzywojennym, Polskie Radio Katowice (Izba muzealna oraz studio nagrań) a także budynki i ulice, pomniki i inne miejsca, o których współcześni nie wiedzą, że były związane z wybitnymi artystami i ważnymi wydarzeniami.
Zbiórka: Filharmonia Śląska, ul. Sokolska 2, Katowice, Hol lustrzany (parter),23.05.2015r. godz. 11.00
Przewidywany czas trwania wycieczki: 2,5-3 godziny.
Dla podniesienia komfortu zwiedzania, prosimy zabrać wygodne obuwie, nakrycie przeciwdeszczowe oraz bilet tramwajowy KZK GOP na jedno miasto i małą wodę mineralną.
Zapisy przyjmowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 15.00, w dniach od 8 do 22 maja br, pod numerem telefonu: 501-036-463 lub adresem mailowym: wycieczka@filharmonia-slaska.eu
WSTĘP WOLNY!
Serdecznie zapraszamy!!!