WOYTEK MROZEK & MUZYKA ŚWIATA

W niedzielę 4 lutego gorąco zapraszamy na wspólny koncert Śląskiej Orkiestry Kameralnej i Woytka Mrozka z jego muzykami.
Absolwent Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) oraz Hochschule für Musik w Monachium (dyplom mistrzowski z wyróżnieniem) słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta, koncertując na całym świecie (Europa, Azja, Australia, Afryka, obie Ameryki). W dorobku ma kilkadziesiąt płyt.
Ze Śląską Orkiestrą Kameralną wybitnym ukraińskim skrzypkiem Maryjanem Lomahą i jego równie utalentowanym bratem Ihorem Lomahą grającym na cymbałach, oraz perkusistą Michałem Pawłowskim, na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym we włoskim Fermo zdobywcą I miejsca wgrze na werblu, a w grze na kotłach opromienionego tytułem Absolute Winner, Woytek Mrozek zaprosi nas do świata muzyki klezmerskiej, rumuńskiej, węgierskiej, greckiej i bałkańskiej. A jest nie tylko znakomitym klarnecistą, co i muzycznym przewodnikiem.

4 lutego 2018, niedziela g. 17.00 [T]
Woytek Mrozek & Muzyka świata
Śląska Orkiestra Kameralna
Woytek Mrozek – klarnet, prowadzenie orkiestry