F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

WŁODEK PAWLIK TRIO

Włodek Pawlik (rocznik 1958) – pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 za opromienioną podwójna platyną płytę Night In Calisia (pierwsza i jedyna w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu) ze swoim Triem – Włodek Pawlik (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja) – pojawi się na estradzie Filharmonii Śląskiej wraz z Ewą Urygą, w jej autorskim cyklu The meeting classic & jazz. Miejsca rezerwować i akumulatory pysznej zabawy muzycznej należy ładować na niedzielę 21 maja. Będzie się działo. Program przewiduje utwory pochodzące z albumów America (2015) oraz nagrodzonego Grammy Night In Calisia (2012).
Magazyn „Who is Who at North Jazz Festival 1998” po koncercie jego Tria określił go zaszczytnym mianem „Vladimir Horowitz of jazz”, ale i bez takich porównań Włodek Pawlik to niezwykłe zjawisko polskiej muzyki. Jest absolwentem klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończył też studia na wydziale jazzowym Hochschule für Musik w Hamburgu. W 2007 roku uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina, gdzie aktualnie prowadzi wykłady z improwizacji. W dorobku ma 30 autorskich płyt, szereg dzieł muzyki filmowej, teatralnej, kompozycji orkiestrowych, muzykę do baletu, operę, kantatę, dwa koncerty fortepianowe, utwory wokalne. Cechuje jego twórczość wyjątkowa łatwość i naturalność, z jaką porusza się, wykorzystując różnorodne techniki komponowana. Jest mistrzem muzycznego collage’u .
Wśród wyjątkowych dokonań artystycznych Pawlika znajdują się m.in.: Misterium Stabat Mater na fortepian jazzowy i chór gregoriański oraz jazzowy projekt Włodek Pawlik Trio „Anhelli”, uhonorowany nagrodą TVP Kultura. Na zamówienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Włodek Pawlik skomponował suitę „Wolność” na chór, orkiestrę i trio jazzowe, która została wykonana 4 czerwca 2014r. z okazji Święta Wolności na pl. Zamkowym w Warszawie w obecności wielu głów państw, w tym prezydenta USA Baracka Obamy. Bestsellerowy album CD i DVD „Włodek Pawlik Trio-America” miał swą premierę 24 maja 2015 w Filharmonii Narodowej.

 

 


21 maja 2017, niedziela godz. 17.00 [T] [J]

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
The meeting classic & jazz
Włodek Pawlik Trio w składzie:
Włodek Pawlik – fortepian
Paweł Pańta – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja
Ewa Uryga – vocal, kierownictwo artystyczne
W programie: utwory pochodzące z albumów America (2015) oraz nagrodzonego Grammy Night In Calisia (2012)

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: