F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

WIECZÓR ORGANOWY Z POLSKIMI KOLĘDAMI

Profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, organistka Elżbieta Karolak jest absolwentką tej uczelni w klasie organów Romualda Sroczyńskiego oraz… chemii na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. W niedzielę 15 stycznia wystąpi w Filharmonicznym wieczorze organowym, w którego programie chór pod dyrekcją Jarosława Wolanina wykona najpiękniejsze polskie kolędy.
Elzbieta Karolak występuje w Polsce oraz w innych krajach Europy. Koncertuje także z Magdaleną (obój współczesny i barokowy) i synem Kamilem (skrzypce). Szczególnie chętnie wykonuje muzykę dawną na instrumentach z epoki oraz muzykę francuską epoki romantyzmu. Współpracuje z wieloma orkiestrami. Jest współorganizatorką i jurorem Międzynarodowych Konkursów Organowych im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu oraz pomysłodawcą Koncertów Farnych organizowanych na rzecz renowacji zabytkowych organów F. Ladegasta w poznańskiej farze.
Dokonała nagrań płytowych na wielkopolskich organach zabytkowych. Bierze udział w międzynarodowym programie wymiany pedagogicznej profesorów wyższych uczelni Erasmus/Socrates. Jej wychowankowie i studenci są laureatami nagród na konkursach krajowych i zagranicznych. Hobby – literatura, (zwłaszcza poezja, sama także pisze), koty, storczyki.

 

 


15 stycznia 2017, niedziela godz. 17.00 [T] [O]
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Filharmoniczne wieczory organowe: Koncert kolęd polskich
Chór Filharmonii Śląskiej
Elżbieta Karolak – organy
Jarosław Wolanin – dyrygent
W programie: najpiękniejsze polskie kolędy w opracowaniu H. Botora

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: