WHAT A WONDERFUL WORLD

Z miłości do muzyki klasycznej, filmowej, rozrywkowej...powstała Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes (czyt. le fam, z francuskiego - kobiety). Na co dzień pracujemy w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Śląskiej im.H.M.Góreckiego. Choć wszystkie kochamy muzykę symfoniczną, odczuwamy niedosyt innych gatunków muzycznych. Dlatego stworzyłyśmy niewielki zespół, którego pasją jest dobra muzyka. W swym repertuarze posiadamy aranżacje muzyki filmowej, rozrywkowej, tanga czy ragtime'y. Nie zapominamy również o miłośnikach walców, marszów i polek. To, co nas wyróżnia spośród innych zespołów kameralnych, to nietypowy skład. Oprócz tradycyjnych instrumentów smyczkowych mamy w zespole elektryczną wiolonczelę, perkusję, fortepian i harfę. Daje nam to możliwość wykonywania ciekawych, niespotykanych aranżacji i sprawia, że brzmienie naszych utworów jest wyjątkowe.
Jesteśmy absolwentkami Akademii Muzycznych w Katowicach, Krakowie,Wrocławiu, Poznaniu i Freiburgu. Wiele z nas współpracowało z różnymi orkiestrami w Polsce np. Filharmonią Wrocławską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Sinfonietta Cracovia, Wrocławską Orkiestrą Kameralną Leopoldinum, Polską Orkiestrą Kameralną, Operą Wrocławską i wieloma innymi. Nasza harfistka grała dla księcia Karola, prezydenta Korei Południowej i Michela Platiniego, a pianistka jest laureatką wielu nagród za wyróżniający akompaniament w międzynarodowych konkursach w Polsce i za granicą. Niektóre z nas miały zaszczyt koncertować z Vanessą Mae, Piotrem Rubikiem, Justyną Steczkowską, Grzegorzem Turnauem, Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim czy brać udział w nagraniu płyty Krzysztofa Respondka.
Współpracujemy z jednym z najlepszych polskich dyrygentów młodego pokolenia - Maciejem Tomasiewiczem, który w sezonie 2013/2014 został wybrany przez komisję opiniującą Instytutu Muzyki i Tańca dyrygentem-rezydentem Filharmonii Śląskiej.

11 października 2015 roku, niedziela g.17
What a wonderful world
Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
Maciej Tomasiewicz - dyrygent
w programie:
Przeboje muzyki popularnej w ciekawych aranżacjach. W programie m.in. utwory Louisa Armstronga, ABBY, Ennio Morricone, Eltona Johna i wiele miłych niespodzianek.