RODZINNA PROPOZYCJA, W KTÓREJ MUZYKA MOŻE STAĆ SIĘ PRZYGODĄ

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 16 października na – w tym sezonie – pierwszy z niedzielnych koncertów rodzinnych. Filharmoniczna Akademia Muzycznego Smaku to spotkania, w których każdy, zarówno dziecko, jak i dorosły, ma szansę przekonania się, jak niezwykłą przygodą może stać się wędrówka po świecie muzyki. W serii tych rodzinnych koncertów słuchacze poznawać będą elementy muzycznego dzieła. Także w formie zabawy muzycznymi puzzlami, czy nutkami, jakimi zapisywane będą rozmaite melodie. I to już w pierwszym spotkaniu, które poświęcone będzie właśnie melodii.
Barbara Badura poprowadzi ten familijny koncert, do którego też jako wykonawców poprosiła rodzinę Państwa Jurszów. Z filharmoniczną flecistką Grażyną Jurszą zagrają bowiem jej mąż Dariusz na klarnecie i córka Krystyna na fortepianie. A w programie same przeboje od Ronda alla Turca Wolfganga Amadeusza Mozarta iu Barcarolli Jacquesa Offenbacha po słynne tango La Cumparsita.

16 października 2016, niedziela godz. 11.30

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej