PRZETAŃCZYĆ KARNAWAŁ
Z GRAŻYNĄ BRODZIŃSKĄ

W weekend 12-13 stycznia na estradzie Filharmonii Śląskiej królowała będzie Grażyna Brodzińska. Przygotowany przez Jarosława Wolanina Chór i Orkiestrę Symfoniczną FŚl z dyrygenckiego podium poprowadzi Tomasz Chmiel.
W październiku uczestniczyła w wielkiej gali przypominającej, że 60 lat wcześniej zaczęła pracę w Operze Szczecińskiej legenda tej sceny a jej mama Irena Brodzińska. Grażyna Brodzińska, córka śpiewaczki, tancerki i aktorki oraz Edmunda Waydy – tenora, reżysera, założyciela teatrów muzycznych w Lublinie i Szczecinie, talent ma genach. Talent nie zmarnowany. Przy jej pracowitości, temperamencie i charakterze iskierki, pełnej radości daje mariaż wdzięku, elegancji, scenicznej charyzmy, który z Grażyny Brodzińskiej pierwszą damę i carycę polskiej operetki. Nie tylko polskiej i nie tylko operetki, czego potwierdzeniem był kontrakt z wiedeńską Kammeroper.
W Polsce w zasadzie nie ma śpiewaczek, które mogłyby z nią konkurować. Aria ze śmiechem w jej wykonaniu to majstersztyk, także aktorski. Jest wszechstronna – jeździ po Polsce i świecie, śpiewając arie operetkowe, operowe, piosenki musicalowe, nawet charakterystyczne. Występuje z recitalami, w spektaklach operetkowych, na koncertach Wiedeńska krew, Zemsta nietoperza, Europa moich marzeń, Magiczny Hollywood...
Gwiazda na scenie, poza nią jest niezwykle skromną, ciepłą i fascynującą kobietą. Jest kogo zazdrościć Damianowi i Grzegorzowi Damięckim. Taką żonę i macochę, jak Grażyna Brodzińska chyba chciałby mieć każdy. To już nieosiągalne. Mamy wszakże szansę na dwa spotkania w Filharmonii Śląskiej z Grażyną Brodzińską-Artystką. Tego nie można przegapić!

12 stycznia 2018, piątek g. 19.00
Przetańczyć karnawał

13 stycznia 2018, sobota g. 18.00 [T] [S] [B]
Przetańczyć karnawał