F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

PRZETAŃCZYĆ KARNAWAŁ
Z GRAŻYNĄ BRODZIŃSKĄ

 
W weekend 12-13 stycznia na estradzie Filharmonii Śląskiej królowała będzie Grażyna Brodzińska. Przygotowany przez Jarosława Wolanina Chór i Orkiestrę Symfoniczną FŚl z dyrygenckiego podium poprowadzi Tomasz Chmiel.
W październiku uczestniczyła w wielkiej gali przypominającej, że 60 lat wcześniej zaczęła pracę w Operze Szczecińskiej legenda tej sceny a jej mama Irena Brodzińska. Grażyna Brodzińska, córka śpiewaczki, tancerki i aktorki oraz Edmunda Waydy – tenora, reżysera, założyciela teatrów muzycznych w Lublinie i Szczecinie, talent ma genach. Talent nie zmarnowany. Przy jej pracowitości, temperamencie i charakterze iskierki, pełnej radości daje mariaż wdzięku, elegancji, scenicznej charyzmy, który z Grażyny Brodzińskiej pierwszą damę i carycę polskiej operetki. Nie tylko polskiej i nie tylko operetki, czego potwierdzeniem był kontrakt z wiedeńską Kammeroper.
W Polsce w zasadzie nie ma śpiewaczek, które mogłyby z nią konkurować. Aria ze śmiechem w jej wykonaniu to majstersztyk, także aktorski. Jest wszechstronna – jeździ po Polsce i świecie, śpiewając arie operetkowe, operowe, piosenki musicalowe, nawet charakterystyczne. Występuje z recitalami, w spektaklach operetkowych, na koncertach Wiedeńska krew, Zemsta nietoperza, Europa moich marzeń, Magiczny Hollywood...
Gwiazda na scenie, poza nią jest niezwykle skromną, ciepłą i fascynującą kobietą. Jest kogo zazdrościć Damianowi i Grzegorzowi Damięckim. Taką żonę i macochę, jak Grażyna Brodzińska chyba chciałby mieć każdy. To już nieosiągalne. Mamy wszakże szansę na dwa spotkania w Filharmonii Śląskiej z Grażyną Brodzińską-Artystką. Tego nie można przegapić!
 
 

 

12 stycznia 2018, piątek g. 19.00
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska 
Przetańczyć karnawał
 
 
13 stycznia 2018, sobota g. 18.00 [T] [S] [B]
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Przetańczyć karnawał
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
Chór Filharmonii Śląskiej
Tomasz Chmiel – dyrygent
Grażyna Brodzińska – sopran
Jarosław Wolanin – przygotowanie chóru
Program:
W programie m.in.: Czardasz z operetki Perła z Tokaju, Besame mucho, La bella Tangolita z operetki Bal w Savoyu, Tango Jalousie, Przetańczyć całą noc z musicalu My Fair Lady, Już nie zapomnisz mnie…  
 

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: