PRZEBOJOWY KONCERT ZESPOŁU FLAUTATO

Rozbudowa i powstanie w jej rezultacie sali kameralnej umożliwiło pełniejsze wykorzystanie filharmonicznych zespołów kameralnych. Niektóre z nich zyskały zagorzałych zwolenników. Należy do nich powstały w 1995 roku Kwartet Flautato, na koncert którego gorąco zapraszamy w środę 11 stycznia.
Flautato tworzą: flecista Andrzej Staciwa, skrzypek Ryszard Słapik, altowiolistka Joanna Botor i wiolonczelista Jerzy Szkopek. Koncertowali nie tylko na filharmonicznej i wielu estradach krajowych. Mają za sobą występy także w Holandii, Niemczech i na Ukrainie. Nagrywali dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej oraz Edycji Paulińskiej.
Mają szeroki repertuar od kompozytorów baroku przez klasycyzm, romantyzm, i neoromantyzm, impresjonizm i ekspresjonizm po kompozytorów współczesnych. Ale doskonale bawią też słuchaczy klasyką muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej, nie stroniąc od jazzu i… muzyki ludowej.
Karnawałową propozycję Flautato wypełnią przeboje J. Straussa, G. Bizeta i innych, a także utwory z repertuaru takich grup, jak The Beatles czy The Carpenters. Zapraszamy!

11 stycznia 2017, środa godz. 18.00

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
Przebojowy koncert zespołu Flautato
Kwartet Flautato w składzie:
Andrzej Staciwa – flet
Ryszard Słapik – skrzypce
Joanna Botor – altówka
Jerzy Szkopek – wiolonczela
W programie: kompozycje m.in. J. Straussa, G. Bizeta oraz utwory z repertuaru takich grup, jak The Beatles czy The Carpenters