Otwieramy Muzyczne przedszkole
- Z czego składa się muzyka?

Ten nowy cykl koncertowy zamierzyliśmy z myślą o naszej nowej sali kameralnej w odnowionym budynku. Na wejście  do ukoronowanej szklanym dachem siedziby musimy jeszcze nieco poczekać, korzystamy więc z życzliwości włodarzy i gościnności Biblioteki Śląskiej. W jej Domu Oświatowym (stara siedziba przy ul. Francuskiej 12) odbędą się pierwsze koncerty Muzycznego przedszkola, które zaplanowaliśmy w pierwsze poniedziałki każdego miesiąca – uwaga – poza styczniem, gdy będzie to poniedziałek drugi.
    Dzieci poznają świat, miedzy innymi zadając mnóstwo pytań. My w Muzycznym przedszkolu będziemy się starali odpowiadać na te związane z muzyką. Podczas naszych koncertów przedszkolaki poznają instrumenty muzyczne, podstawowe pojęcia z muzyka związane oraz sylwetki najbardziej znanych i cenionych twórców muzycznych utworów. Będą tez wspólne śpiewy, próby gry na prostych instrumentach perkusyjnych. Elementem ich aktywnego uczestnictwa w koncertach, a nie wyłącznie ich słuchania, będzie czasem także rysowanie. Komentatorką i animatorką tych koncertowych spotkań będzie ich autorka, która w ostatnich latach bardzo rozwinęła filharmoniczne audycje w przedszkolach województwa, muzyk z wykształcenia, mama niedawnego przedszkolaka Wojtka, Regina Gowarzewska. Do grona wykonawców zapraszamy najbardziej utalentowaną młodzież muzyczną, studentów i młodych muzyków.
W poniedziałek na estradzie Muzycznego przedszkola staną: pianistka Agata Muras, która jako solistka wykona Sceny dziecięce Roberta Schumanna, a w pozostałych utworach akompaniować będzie waltorniście Maciejowi Halamie. Waltornia (inaczej zwana też rogiem) stanie się bowiem pierwszym z instrumentów, które dzieci poznają w naszym Muzycznym przedszkolu.

7 października 2013, poniedziałek godz. 10
Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12 Katowice
Muzyczne przedszkole – koncert kameralny dla przedszkolaków
Z czego składa się muzyka? Poznajemy elementy dzieła muzycznego oraz waltornię.
Agata Muras – fortepian
Maciej Halama – waltornia
Regina Gowarzewska – prelegentka
W programie:
Maurice Ravel – Menuet ze suity Nagrobek Couperina
Franz Schubert – Serenada
Johannes Brahms – Walc op. 39
Jean-Joseph Mouret – Rondo
Henry Purcell – Rondo
Scott Joplin – Ragtime Dance
Robert Schumann - Sceny dziecięce op.15 nr 1

Cena biletu: 8 zł (zawiera 8% VAT)