O TYM KONCERCIE WIELE SIĘ MÓWI...

W niedzielę 15 lutego w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina po raz pierwszy w Polsce można było usłyszeć IV Symfonię Tansman Epizody Henryka Mikołaja Góreckiego. Utwór wyczekiwany przez wszystkich, zarówno sympatyków jak i krytyków muzyki poważnej.
Cykl światowej prezentacji IV Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego rozpoczęto w londyńskiej Royal Festival Hall 12 kwietnia ubiegłego roku. Grała London Philharmonic Orchestra pod batutą Andrzeja Borejki. Wydarzenie to komentowały najbardziej prestiżowe media całego świata jak The Times, Daily Telegraph, The Guardian, informowały o kolejnych wykonaniach w cyklu premier. O polskiej premierze w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka w mediach też pojawiło się wiele komentarzy. O wrażeniach, emocjach jakie wzbudził i odbiorze samego koncertu mówi się w Polskim Radio, Klubie Trójki, Radio Katowice, zaś na łamach Dziennika Łódzkiego, wyborcza.pl, blogu Doroty Szwarcman Co w duszy gra... na łamach Tygodnika POLITYKA można przeczytać wiele pochlebnych recenzji. Dyrygent polskiej premiery- Mirosław Jacek Błaszczyk jest przekonany, że ta symfonia "zrobi ogromne wrażenie", o czym możemy przeczytać w wywiadzie z artystą w przededniu śląskiej premiery na Portalu Katowickim. Krótką relację z pierwszego wykonania na Śląsku (27.02.2015) przygotowali reporterzy Aktualności Telewizji Katowice, dziennikarze Portalu Katowickiego oraz magazynu muzycznego PRESTO.

Fotogaleria i więcej informacji o tym koncercie tutaj