NOWOROCZNA GALA OPEROWO-OPERETKOWA

W sobotę 3 stycznia zapraszamy na noworoczną galę operowo-operetkową z wielkimi i przez słuchaczy lubianymi hitami oraz doborowym artystom partnerującym filharmonicznym symfonikom i chórzystom. Piotr Sułkowski – naczelny i artystyczny dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie oraz pierwszy gościnny dyrygent Signature Symphony Orchestra Tulsa OK (USA), od początku swej artystycznej działalności zaliczany przez krytykę do grona wybijających się talentów dyrygenckich, ma też ogromne doświadczenie operowe, zdobyte w wieloletniej pracy dyrygenta i dyrektora artystycznego Opery Krakowskiej oraz Opera Wildwood Festival AR (USA). Wychowanka prof. Michaliny Growiec i katowickiej Akademii Muzycznej, sopran Małgorzata Olejniczak-Worobiej od debiutu (2004) jest solistką poznańskiego Teatru Wielkiego. Laureatka kilku konkursów wokalnych triumfowała na XVIII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. M. Schneider-Trnavskiego w Trnavie (Słowacja). Regularnie występuje na wszystkich scenach operowych w kraju, z Teatrem Wielkim-Opera Narodową (od 2009) na czele. W 2008 r. zadebiutowała w Slovenskim Narodnym Divadle (Bratysława) partią Eurydyki w Orfeuszu i Eurydyce Ch.W. Glucka, w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

3 stycznia 2015, sobota godz. 18.00
Koncert noworoczny
Chór Filharmonii Śląskiej
Piotr Sułkowski – dyrygent