NIEZWYKŁY GŁOS JOANNY WOŚ

W piątek 23 października proponujemy słuchaczom koncert z tych najbardziej przez melomanów lubianych – operową galę. Z filharmonikami śląskimi pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka wystąpi w niej znakomity sopran z Łodzi – Joanna Woś.
Chcemy Państwu przedstawić artystkę łącząca w sposób mistrzowski arcytrudne partie koloraturowe z niezwykłą lekkością oraz wyczuciem stylu belcanta. Joanna Woś ma dźwięczny, nieskazitelnie czysty intonacyjnie głos o bardzo szerokiej skali (sięgającej swobodnie F trzykreślnego). Imponująca lekkość i wyśmienita precyzja pozwalają artystce brawurowo wykonywać nawet najtrudniejsze partie koloraturowe bez najmniejszego wysiłku, zachowując przy tym wyjątkowe brzmienie i finezyjny styl bel canto.
Entuzjazm publiczności i uznanie krytyki są nieodłącznym elementem kariery artystki, a jej kolejne role zawsze przyjmowane są z największym uznaniem. Potrafi oczarować bowiem nie tylko zjawiskową koloraturą, ale także liryzmem i wybitnym talentem dramatycznym.
Poza stałą współpracą z Teatrem Wielkim w Łodzi, Joannę Woś możemy podziwiać także na scenach Opery Narodowej w Warszawie, Opery Krakowskiej, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Bałtyckiej. Gości także na wielu światowych scenach operowych m.in. w Royal Festival Hall w Londynie, Alte Oper we Frankfurcie, Deutsche Oper w Berlinie, Auditorium w Rzymie, Centrum Galiny Wiszniewskiej w Moskwie, Operze Narodowej w Wilnie, Operze Narodowej w Zagrzebiu, Nowosybirskim Teatrze Opery i Baletu oraz innych scenach operowych i salach koncertowych na całym świecie. Śpiewała pod kierunkiem wielu wybitnych dyrygentów, jak: Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Jan Krenz, Jacek Kaspszyk, Friedrich Haider, Will Crutchfield, Marco Baldieri, Andrea Licata, Massimiliano Caldi, Gabriel Chmura i z wybitnymi śpiewakami, wśród których byli m.in. barytony Renato Bruson i Artur Ruciński, tenorzy: Salvatore Licitra, Salvatore Fisichella, Piotr Beczała, Arnold Rutkowski, Mariusz Kwiecień oraz amerykańska sopranistka Gwendolyn Bradley.
Program koncertu Joanny Woś z filharmonikami śląskimi objawi w pełni walory głosu artystki, jej niepospolity kunszt, wielki talent i muzykalność. To klasyczne quodlibet – co się podoba.
Zapraszamy.

23 października 2015, piątek godz. 19 T / S
Niezwykły głos Joanny Woś
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent