MUZYKA W KOŚCIELE MARIACKIM 21/06/2015

Muzyka w kościele Mariackim na dobre – Requiem W.A. Mozarta przyciągnęło tylu słuchaczy, że wielu z braku wolnych miejsc siedzących wysłuchało go stojąc – zagościła jako koncertowy cykl w świątyni, która poza specyficznymi walorami akustycznymi, oferuje także m.in. ogląd XV-wiecznego, późnogotyckiego tryptyku Santa Conversazione, zespołów witraży Adama Bunscha czy Wilhelma Ritterbacha czy płócien Józefa Unierzyńskiego.
Koncert 21 czerwca pomyślany jest jako kontynuacja cyklu. W warstwie muzycznej przynosi dzieła spokrewnionego z Felixem, Arnolda Mendelssohna (1855-1933). W tym roku mija 160. rocznica urodzin tego kompozytora, organisty i pedagoga, który urodził się na Śląsku, w Raciborzu. Własną twórczością oraz wprowadzeniem do repertuaru koncertowego utworów J.S. Bacha i H. Schütza wpłynął na odnowienie zainteresowania muzyką w Kościele Protestanckim. Nadał nowy trend muzyce religijnej. Jego twórczość warta jest przypomnienia, poszerzającego obiegowy repertuar koncertowy.

21 czerwca 2015, niedziela godz. 19.30
Kościół Mariacki, Katowice