MUZYCZNA PODRÓŻ PO EUROPIE

Zaprasza do niej w środę 7 października kwartet smyczkowy Subito. Tworzą go muzycy naszej Śląskiej Orkiestry Kameralnej, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach: Andrzej Rudny, Jakub Łysik, Szymon Stochniol i Michał Lech, którzy doskonalili umiejętności na kursach mistrzowskich oraz są laureatami konkursów muzycznych. Swoje doświadczenia artystyczne rozwijają też poprzez współpracę z renomowanym solistami (I. Monighetti, K.A. Kulka), dyrygentami (M. Caldi, M. J. Błaszczyk) i innymi zespołami (Sinfonia Varsovia).
W repertuarze mają zarówno przeboje klasyki, jak i muzyki filmowej i rozrywkowej. Ich występy cieszą słuchaczy temperamentem oraz sporą dynamiką i czystością wykonania.
Ta europejska podróż ma objąć Londyn, w którym niegdyś król Jerzy I mistrzowskiej muzyki słuchał nad Tamizą, wiosenną Italię i tryskającą szaleńczym temperamentem Hiszpanię, Salzburg Mozarta i Wiedeń przecięty modrym Dunajem. Inny, bo kwiatów walc rozgrzeje nas nad skutą lodem Newą, skąd zawędrujemy do Norwegii. Odwiedzimy Rumunów i po Szwejkowemu zabawnych Czechów. Podczas tej szaleńczej podróży włoski skrzypek i mandolinista oczaruje nas węgierskim czardaszem, a jakby tego miało być mało, na wszelki wypadek będzie jeszcze węgierskość made in Germany. Domkniemy ten kocioł temperamentów polskim kujawiakiem, w którym słowiańska melancholia splata się z młodzieńczym wigorem.
Istnieje podejrzenie, że Subito zaprasza w tę szaleńczą podróż tylko po to, by zagrać same przeboje.

7 października 2015, środa godz. 18.00
Muzyczna podróż po Europie
Kwartet smyczkowy Subito w składzie:
Andrzej Rudny – I skrzypce
Jakub Łysik – II skrzypce
Szymon Stochniol – altówka
Michał Lech – wiolonczela
Georg Friedrich Händel – Horn pipe z Muzyki na wodzie (Anglia)
Antonio Vivaldi – Wiosna (Włochy)
Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento F-dur (Austria)
Johannes Brahms – V taniec węgierski (Niemcy)
Grigoras Dinicu – Hora staccato, Pascirta (Rumunia)