MOC MUZYKI - KONCERT CHARYTATYWNY

Koncert na rzecz podopiecznych Fundacji Przetrwać cierpienie

Szanowni Państwo, ze względu na duże zainteresowanie koncertem i wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, podjęto decyzję o zmianie sali. Koncert odbędzie się na Sali koncertowej im. Karola Stryji. Zakupione bilety zachowują ważność. Cieszymy się, że chcą Państwo wesprzeć swoją obecnością Fundację Przetrwać Cierpienie.

Światowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że za pięć lat depresja będzie drugim problemem zdrowotnym na świecie (dziś zajmuje niechlubne 4. miejsce). Chociaż w świadomości społecznej depresja wciąż utożsamiana jest ze słabością charakteru, nieuzasadnionym histeryzowaniem, fanaberią, jest to poważna choroba nie tylko duszy, ale i ciała. Statystyki nie pozostawiają złudzeń: nieleczona depresja prowadzi do śmierci. Można z nią jednak wygrać. Pomoc w wygraniu tej batalii, u każdej z osób, które się zgłoszą, jest głównym celem Fundacja Przetrwać Cierpienie.
Powstała by pomagać, wspierać i ułatwić dostęp do specjalistów osobom psychicznie chorym, w ciężkiej sytuacji życiowej, przeżywającym lub po przeżyciu traumy. Opiekuje się ofiarami przemocy domowej, zarówno dziećmi, kobietami jak i mężczyznami.
Praca Fundacji opiera się na ścisłej współpracy z zespołem specjalistów, w którego skład wchodzą psychiatrzy, terapeuci, psychologowie kliniczni oraz pracownicy środowiskowi. Podopieczni otrzymują bezpłatną pomoc w punktach wsparcia fundacji, gdzie prowadzą ich jej psycholodzy. Jeśli stan podopiecznych wymaga konsultacji z psychiatrą, Fundacja kontaktuje ich ze specjalistą z jego rejonu zamieszkania. Terapie i psychoterapie prowadzone są według ściśle określonych zasad i zaleceń psychiatrycznych. Fundacja wspomaga osoby w ciężkiej sytuacji, pośrednicząc przez pracowników społecznych w kontaktach pomiędzy MOPSami a rodzinami.
Taka praca wymaga nieustannego wsparcia nas wszystkich, bo nikt nie zna dnia ani godziny, w których jakieś choróbsko może nas zmóc. Dlatego w piątek 2 października o godz. 19 najgoręcej zapraszamy Państwa na charytatywny Koncert na rzecz podopiecznych Fundacji Przetrwać cierpienie.
By koncert poruszył wielu i przyniósł znaczące wsparcie potrzebującym, zadbano o jego szeroką i ciekawą formułę z przebojami i utworami mnie znanymi, a wartymi posłuchania. Zadbają o to wyborni, warci wysłuchania wykonawcy. Kaja Kosowska jest laureatką Estrady Młodych 42. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i nagrody za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego, która na swoim koncie ma wiele recitali solowych oraz występów z wieloma orkiestrami, z NOSPR na czele. Monikę Roscę znają chyba wszyscy jako Nel z ekranizacji W pustyni i puszczy. Niewielu zapewne pamięta, że dla filmu przerwała naukę w szkole muzycznej. Powróciła jednak do niej i potem zdobyła kilka nagród na konkursach muzycznych, jak włoski Rina Sala Gallo, grecki Atheneum Piano Competition, francuski Miłosz Magin Piano Competition oraz Konkurs im. K. Szymanowskiego w Łodzi. Miłośnikom pięknych głosów ks. Pawła Sobierajskiego szerzej przedstawiać nie trzeba, tak samo jak znakomitego klarnecistę Romana Widaszka czy współprowadzącego koncert, świetnego aktora Teatru Śląskiego, Wiesława Kupczaka. Krzysztof Woźniczko zagra na altówce, a Piotr Wacławik na u nas rzadziej słyszanej violi da gamba. Wystąpią w tym charytatywny koncercie także artyści FŚl – Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes, którą jednakowo miło się słucha, jak i… ogląda, zawsze otwarte na wspieranie poczynań innych – Todo Art Trio oraz prelegentka, Pani Gama Regina Gowarzewska, która tym razem pokaże też swoje wokalne oblicze.
Muzycznie – będzie się działo. Polecamy!

2 października 2015, piątek godz. 19.00
Koncert na rzecz podopiecznych Fundacji Przetrwać cierpienie
Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
Regina Gowarzewska – mezzosopran, prowadzenie koncertu
Kaja Kosowska – fortepian
Monika Rosca – fortepian
ks. Paweł Sobierajski – tenor
Piotr Wacławik – viola da gamba
Roman Widaszek – klarnet
Krzysztof Woźniczko – altówka
Todo Art Trio w składzie:
Grazyna Jursza – flet
Dariusz Jursza – klarnet
Dawid Smykowski – fagot
Wiesław Kupczak – prowadzenie koncertu
Max Bruch - Osiem utworów na klarnet, altówkę i fortepian op. 83.
Isaac Albéniz - Rondeńa  (Iberia zeszyt drugi)
Efrem Zimbalist - Suita tańców Hiszpańskich Sarasateana dedykowana Williamowi Primrose
Johann Sebastian Bach / Myra Hess M. - opracowanie na fortepian - Preludium chorałowe  Jesus bleibet meine Freunde Gdur BWV 142 z kantaty Herz und Mund und Tat und Leben  Luigi Luzzi - Ave Maria
Francesco Paolo Tosti –  Preghiera (Modlitwa) Alla mente confusa