F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

MISTRZOWSKI RECITAL ORGANOWY

Mistrzowski recital organowy

Choć bez utworów samego Henryka Mikołaja Góreckiego, którego Kantatę na organy op. 26 mieliśmy okazję przypomnieć przed rokiem, podczas tegorocznych II Dni chwalimy się naszymi organami. W aurze Dni organowy recital da wychowanek konserwatoriów we Freiburgu i Brukseli Johannes Götz, organista poza Niemcami znany także w: Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Anglii, Rumunii i Rosji.
Studiował grę na organach i na klawesynie w Hochschule für Musik we Freiburgu, którą ukończył w 1988 roku z najwyższą lokatą. W latach 1989-92 kontynuował studia w Królewskiej Akademii Muzycznej w Brukseli. Od roku 1992 jest okręgowym kantorem archidiecezjalnym we Freiburgu oraz organistą w St. Peter, w jednym z najpiękniejszych barokowych kościołów południowych Niemiec. Działa także jako dyrygent. Prowadził wykonania tak znanych arcydzieł, jak obie Pasje i Oratorium na Boże Narodzenie J. S. Bacha, Requiem J. Brahmsa, Stworzenie świata J. Haydna.
Zajmuje się także kształceniem muzyków kościelnych.

 
23 listopada 2014, niedziela godz. 17.00  T, O
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Filharmoniczne wieczory organowe
Johannes Götz – organy
Program:
Olivier Messiaen – Le Verbe z cyklu La Nativite du Seigneur
Charles M. Widor – V Symfonia organowa f-moll op 42 nr 1 (Allegro vivace – Allegro cantabile – Adagio – Toccata Allegro)
Johann Sebastian Bach – trzy chorały ze zbioru lipskiego:
Komm, Heiliger Geist, BWV 651a
Herr Jesus Christ, dich zu auns wendt BWV 655
Komm, Gott, Schöpfer, heiliger Geist BWV 667
Julius Reubke – Sonata c-moll Psalm 94

 

 

 

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: