MISTRZOWSKI RECITAL ORGANOWY

Mistrzowski recital organowy

Choć bez utworów samego Henryka Mikołaja Góreckiego, którego Kantatę na organy op. 26 mieliśmy okazję przypomnieć przed rokiem, podczas tegorocznych II Dni chwalimy się naszymi organami. W aurze Dni organowy recital da wychowanek konserwatoriów we Freiburgu i Brukseli Johannes Götz, organista poza Niemcami znany także w: Szwajcarii, Holandii, Belgii, Francji, Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Anglii, Rumunii i Rosji.
Studiował grę na organach i na klawesynie w Hochschule für Musik we Freiburgu, którą ukończył w 1988 roku z najwyższą lokatą. W latach 1989-92 kontynuował studia w Królewskiej Akademii Muzycznej w Brukseli. Od roku 1992 jest okręgowym kantorem archidiecezjalnym we Freiburgu oraz organistą w St. Peter, w jednym z najpiękniejszych barokowych kościołów południowych Niemiec. Działa także jako dyrygent. Prowadził wykonania tak znanych arcydzieł, jak obie Pasje i Oratorium na Boże Narodzenie J. S. Bacha, Requiem J. Brahmsa, Stworzenie świata J. Haydna.
Zajmuje się także kształceniem muzyków kościelnych.

23 listopada 2014, niedziela godz. 17.00  T, O
Filharmoniczne wieczory organowe
Johannes Götz – organy
Olivier Messiaen – Le Verbe z cyklu La Nativite du Seigneur