F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

LITERACKO MUZYCZNE SPOTKANIE:
Sworzeń & Dvořák

Literacko muzyczne spotkanie: Marian Sworzeń – Antonin Dvořák

Urodzony w Katowicach (1954), od 1980 roku mieszkający w Mikołowie Marian Sworzeń będzie gościem specjalnym kolejnego koncertu Filharmonii w starej Bibliotece. Nie dziwi, że dyrektor Biblioteki Śląskiej prof. Jan Malicki zaprosił prawnika z wykształcenia i zawodu, bo przecież Marian Sworzeń jest z zamiłowania także pisarzem, członkiem Polskiego PEN Clubu, autorem słuchowisk radiowych, sztuk scenicznych i powieści, m.in. Czaadajew („Dialog” 2007), Niepoprawni (2006), Melancholia w Faustheim. Powieść o rewolucji w Monachium (2008), laureatem Nagrody Literackiej Gdynia 2012 w dziale eseistyka za Opis krainy Gog – fascynujący reportaż z podroży śladami Nikołaja Gogola. Kiedy był radnym i wiceburmistrzem Mikołowa doprowadził do utworzenia w mieszkaniu Rafała Wojaczka Instytutu Mikołowskiego.
W muzycznej części spotkania wykonana zostanie Serenada na smyczki E-dur (Smyčcová Serenada E dur) op. 22 Antonina Dvořáka (1841-1904), powstała w niespełna dwa tygodnie w maju 1875 roku i pozostająca do dziś jednym z najpopularniejszych dzieł orkiestrowych kompozytora.

28 października 2014 godz. 18.00
Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej, ul. Francuska 12, Katowice
Filharmonia w starej Bibliotece
Marian Sworzeń – gość specjalny koncertu
Śląska Orkiestra Kameralna
Robert Kabara – dyrygent
Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) – gospodarz koncertu
 

Program:
Antonín Dvořák – Serenada E-dur op. 22
                              Moderato
                              Tempo di Valse
                              Scherzo : Vivace
                              Larghetto
                              Finale: Allegro vivace

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

NEWSLETTER

Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
Zamów newsletter: