LAUREATKA "MATEUSZÓW TRÓJKI 2013" & ŚLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA

Śląska Orkiestra Kameralna nieustannie rozszerza muzyczne pole swego działania. W sobotę 22 października zaprasza na wspólny koncert z Beatą Przybytek i jej zespołem. Jej kompozycje z albumu I'm Gonna Rock You specjalnie na ten koncert na smyczki zaaranżował koncertmistrz Kameralnej, Dariusz Zboch.
Nagrodzony Mateuszem Trójki 2013 album I’m Gonna Rock You różni się od poprzednich płyt Beaty Przybytek tym, że artystka po raz pierwszy dała się na nim poznać nie tylko jako wokalistka, ale również jako kompozytorka. To niezwykle zróżnicowany zbiór 16 piosenek, będący ekscytującą podróż poprzez muzyczne stylistyki. Odnajdziemy tu elementy bluesa, jazzu, soulu, R'n'B, funky, muzyki latynoskiej aż po disco, przyprawione szczyptą pastiszu. Płyta adresowana zarówno do wyrobionej muzycznie części słuchaczy jak i tej, dla której muzyka jest jedynie dopełnieniem egzystencji.
Beata Przybytek – wokalistka, pianistka, kompozytorka – uznawana jest za jeden z najciekawszych polskich głosów. Była stypendystką ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz marszałka województwa śląskiego. Jest absolwentką, a obecnie i pedagogiem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zajęła I miejsce w konkursie 29. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Jej karierę wokalną wyznaczają albumy: You Don’t Know What Love Is (2003), The Island (2004), Wonderland (2006, dystrybuowany w Polsce i w Japonii), I’m Gonna Rock You (2012) oraz Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy (2013).
Artystka ma na koncie współpracę z takimi tuzami polskiej sceny jazzowej, jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak czy Jazz Band Ball Orchestra. U boku Marianny Wróblewskiej i Macieja Zakościelnego brała udział w projekcie Fundacji Kalinowe Serce Śpiewając jazz. Była gwiazdą licznych polskich festiwali jazzowych, m.in. Jazz Jamboree, Bielska Zadymka Jazzowa, Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami, Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe, Pomorska Jesień Jazzowa, Easy Jazz Festival, Jazz Sessions w Gliwicach, jak i zagranicznych – Jazz En Nord Jazz Festival (Francja), Sibiu Jazz Festival i Ploiesti Hot Jazz Summit (Rumunia), International Jazz Piestany (Słowacja), etc. Oklaskiwała ją publiczność w Polsce, Austrii, Belgii, Szwecji, Niemczech, Francji, Rumunii, Białorusi i Słowacji.
Ze Śląską Orkiestrą Kameralną Beata Przybytek wystąpi wespół z pianistą Bogusławem Kaczmarem, grającym na kontrabasie Michałem Kapczukiem i perkusistą Filipem Mozulem.

"Mateusze Trójki" przyznane.

22 października 2016, sobota godz. 18.00 [T] [J]

Przeboje Beaty Przybytek
Beata Przybytek z zespołem w składzie:
Bogusław Kaczmar – fortepian
Michał Kapczuk – kontrabas
Filip Mozul – perkusja
Śląska Orkiestra Kameralna
Dariusz Zboch – prowadzenie, aranżacje
W programie: kompozycje z albumu Beaty Przybytek I'm Gonna Rock You w aranżacji Dariusza Zbocha