Katowiczanom i Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu

Po wakacyjnym muzykowaniu plenerowym filharmonicy śląscy rozpoczynają swój 69. sezon artystyczny. Choć nasza budowa kończy się, precyzyjnie nie potrafimy określić, kiedy zaprosimy Państwa do naszego odnowionego gmachu. Początek sezonu rozpoczynamy w wielu katowickich i chorzowskim gościnnych progach, gospodarzom których najserdeczniej raz jeszcze dziękujemy. Z racji niepewności terminu powrotu do siebie, prosimy o sprawdzanie na naszej stronie niezbędnych Państwu informacji.

Jeszcze przed oficjalnymi inauguracjami  sezonu 2013/2014 Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego przygotowała specjalne propozycje dla katowiczan.
11 września minie 148. rocznica nadania Katowicom praw miejskich. Tego dnia w sali koncertowej Akademii Muzycznej  filharmonicy śląscy dadzą  Koncert dla miasta Katowice. Jego program wypełni muzyka najwybitniejszych katowickich kompozytorów naszego czasu oraz mistrza Ludwiga van Beethovena. Dwa dni później decyzją mieszkańców Katowic plenerowa Galeria Miasta Katowice na pl. Grunwaldzkim wzbogaci się o obelisk upamiętniający niedaleko niegdyś mieszkającego Henryka Mikołaja Góreckiego (1933-2010). Jego odsłonięcie uświetni występ śpiewaków Chóru FŚl pod dyrekcją Jarosława Wolanina. Wybrali na tę okazję niektóre z pieśni Szerokiej wody op. 39 swego patrona.

11 września 2013, środa godz. 18.00
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego, ul. Zacisze 3, Katowice
Koncert dla miasta Katowice
Jan Wincenty Hawel – dyrygent